Zariaďte si miesto na záhrade, kde budete tráviť voľné letné dni

0 15

Bývanie v rodinnom dome má množstvo výhod. Jednou z nich je aj prítomnosť záhrady, či už okrasnej, alebo úžitkovej, v lepšom prípade oboch. Ak už svoju záhradu pomaly, ale isto pripravujete na príchod leta, čo by ste si mali zaobstarať a aké zmeny by vašej záhrade pomohli, aby ste si v lete mohli vychutnávať oddych a relax na slnku?

Štýlová exteriérová dlažba z travertínu

Viaceré moderné rodinné domy majú plynulý prechod z interiéru do exteriéru práve posuvnými sklenenými dverami. Prirodzený vstup z interiérovej časti do exteriérovej nezabezpečujú len posuvné dvere, ale aj dlažba. Štýlová exteriérová dlažba dokáže skrášliť každý moderný priestor a práve preto je potrebné vyberať nadčasovú a kvalitnú exteriérovú dlažbu. Medzi štýlové exteriérové dlažby patria aj dlažby z travertínu. Travertín ako prírodný kameň je stvorený do vonkajšieho prostredia, takže sa nemusíte báť, že by vám počasie a iné vonkajšie vplyvy mohli túto dlažbu znehodnotiť. Medzi výhody exteriérovej dlažby z travertínu radíme predovšetkým nadčasový dizajn, prírodný materiál, bezkonkurenčnú životnosť, protišmykovosť, jednoduchú údržbu, ale aj mrazuodolnosť.

Ak si ale dáte na záhradu do zeme zapustený bazén, pri výbere nového bazénového lemu uprednostnite bazénový lem z prírodného kameňa. Pôsobí luxusne a zároveň aj bezpečne, nakoľko bazénový lem z travertínu je protišmykový a môžete naň stupiť aj bosou nohou cez tie najväčšie horúčavy a nepopálite sa pritom.

Tieniaca technika

V letných mesiacoch nie je potrebné chrániť len interiér pred priamym slnkom, ale je potrebné chrániť aj miesto, kde plánujete relaxovať. Kúpte si preto kvalitnú tieniacu techniku určenú primárne na záhradu. Ochranu vám môžu poskytnúť napríklad pergoly, slnečné plachty, alebo klasické slnečníky. Nezabúdajte, že v lete je slnko silné a treba sa pred ním chrániť najmä v období medzi 11:00 a 15:00.

Zdroj obrázka:

Autor: karnavalfoto / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.