Zbavte sa raz a navždy kún a potkanov. Prezradíme vám, ako na to

0 137

Ich prítomnosť nie je vítaná, no napriek tomu vám môžu znepríjemňovať život, a to aj v prípade, že žijete v panelákovom byte, alebo v rodinnom dome.

Ak vám kuny a potkany spôsobujú nepríjemnosti, je potrebné podniknúť určité opatrenia, ktoré ochránia váš majetok pred hlodavcami.

Plašiče kún a hlodavcov do áut

Ak sa na vašom pozemku, poprípade v okolí parkoviska a odpadkových košov pred panelákmi objavili hlodavce, je potrebné, aby ste si zaobstarali plašiče na kuny a iné hlodavce. Možno sa vám to zdá ako zbytočnosť, ale ak vám tieto hlodavce poprehrýzajú káble pod kapotou, zbytočné vám to nepríde. Je lepšie chrániť si auto takýmito plašičkami, pretože hlodavce, najmä v zime, sa chodia ohrievať na motor auta a môže sa vám stať, že keď pristúpite k autu, razom vám spod kapoty povybiehajú.

Tieto plašiče fungujú na určitej frekvencii, ktorú vnímajú len hlodavce. Nepríjemný zvuk, ktorý vydávajú, ich odrádza od toho, aby sa k rušičke, čiže aj k autu, priblížili.

Otrava na potkany a hlodavce

Hlodavcov a kún sa raz a navždy zbavíte, ak na kritické miesta (miesta, kde ste našli ich trus) umiestnite otravu, ktorá ich zabije. Akonáhle podceníte odstraňovanie hlodavcov v okolí vášho domova, hlodavce sa začnú vo veľkom rozmnožovať a potom sa ich tak ľahko nezbavíte.

Otrava na potkany a iné hlodavce je nehumánny spôsob, avšak väčšinou je aj najúčinnejší.

Pasce na potkany a kuny

Ak vám žiaden z predchádzajúcich spôsobov neprišiel najúčinnejší, odporúčame vyskúšať pasce na kuny a potkany. Jedná sa o živolovné pasce, ktoré majú zviera len odchytiť, nie ho usmrtiť. Medzi živolovnými pascami nájdete dokonca aj pasce na líšky, tchory, či dokonca holuby, vrany, či straky.

Ak už neviete, ako sa týchto tvorov zbaviť, živolovné pasce to vyriešia.

A ešte jedna rada na záver! Akonáhle zbadáte trus myší, potkanov, alebo kún, konajte okamžite a nečakajte, ako sa situácia vyvinie.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.