Zdravé vlasy: Vďaka čomu budú dlho svieže

0 36

Životný štýl je v mnohých prípadoch najdôležitejším faktorom, ktorý ovplyvňuje celú radu vecí. To, ako sa stravujeme, v akom prostredí sa pohybujeme, čo na nás denne vplýva a akým spôsobom si udržujeme zdravú kondíciu. Je toho naozaj veľa. V prípade žien to platí asi viac, pretože starostlivosť o svoj zovňajšok berú vážnejšie a podstivejšie ako muži. No a čo iné je prvou vecou, ktorú si žena denne upravuje, predsa vlasy. Koruna krásy, ako sa zvykne hovoriť, platí v tomto prípade najviac.

Zdravé vlasy
Zdravé vlasy

Ako v bavlnke

Možno, že väčšina z vás si všimla známu reklamu na zubnú pastu, ktorá by mala zabrániť krvácaniu ďasien a predchádzať tak paradentóze zubov. V niektorých prípadoch by sa takýto druh reklamy hodil na viac produktov, pretože ľudia si neuvedomujú jeden základný fakt, že niektoré veci nemáme na výmenu a nikde si nekúpime lepšie, minimálne nie v takom 100 % stave, ako sme mali. V krajnom prípade si musí konkrétna osoba urobiť malý prieskum dostupných možností alebo sa spoľahnúť na niektorú reklamu a vyskúšať Toppik na vlasy.  Jednoducho by ste sa o svoje vlasy mali postarať tak, aby sa cítili „ako v bavlnke“.

Domáce recepty

Niekedy je však prehnaná starostlivosť naopak viac škodlivá a lepšie pomôže domáci recept.  Veľmi osvedčenou metódou na rýchlejší rast vlasov je správne prekrvenie vlasových folikul. Naozaj vie dobre pomôcť, ak si nebudete vlasy umývať v príliš teplej vode. V konečnom dôsledku je to prospešné aj pre vašu otužilosť. Tiež si vlasy neumývajte príliš často. Určite sa tým len vysušia a stratia svoju pevnosť. Ani druh šampónu nie je jednoduchým výberom. Pokiaľ nie ste alergik, môžete si dopriať luxus zo širokého sortimentu, ktorý nájdete v nejednom obchode. Z domáceho prostredia vám môže dobre poslúžiť žihľava a žĺtok.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.