Zlatá horúčka zachvátila nielen Čechy!

0 28

Pandémia koronavírusu výrazne zasiahla do rozpočtu viacerých rodín. Tí, ktoré majú svoje úspory na účte, zase premýšľajú, ako si svoje úspory zúročiť.

Jednou z možností je práve investičné zlato. Zlatá horúčka zachvátila nielen Čechy, ale aj Slovensko. Investujte do zlata aj vy a zúročte svoje úspory.

Nákup zlatých zliatkov

Kúpa investičného zlata mnohým pripadá ako najlepšia možnosť, ako zúročiť svoje úspory. V Čechách sa práve preto zvýšil záujem o kúpu zlatých zliatkov. Zlaté zliatky prakticky nikdy nestratia na hodnote a práve naopak, v budúcnosti môžu priniesť veľký balík peňazí.

V tomto období, keď nevieme ako sa situácia v budúcnosti vyvinie, sa nákup zlatých zliatkov oplatí.

Môže za to najmä cena zlata. Tú si môžete pravidelne sledovať na stránke českého dodávateľa zlatých zliatkov a mincí. Nájdete ju na web stránke zlate-mince.cz.

Zvyšujúce sa ceny zlata

Zlato ako obľúbený prostriedok na uchovanie hodnoty majetku chcú kúpiť ľudia, ktorí majú úspory, ale chcú ich zúročiť. Práve raketový rast cien v posledných dňoch výrazne zvýšil záujem ľudí o kúpu investičného zlata. Zlato nedávno prekonalo hodnotu 1945 amerických dolárov za jednu uncu, čo je pomerne slušné a zároveň lákavé.

Ak by ste si chceli kúpiť zlatú tehlu v hmotnosti jedného kilogramu, u lacnejších obchodníkov ju dokážete kúpiť za 54 964 eur. Môže sa však stať, že nájdete dokonca aj ponuky o 1000 eur vyššie.

V roku 2010, konkrétne 27.07., bola cena tohto zliatku v hodnote 29 635 eur.

Česi dokonca prejavili záujem o nákup investičného zlata v slovenských korunách, pretože cenu nákupu v slovenských korunách im spríjemňuje práve silná koruna. Dokonca ak dôjde k oslabeniu koruny trebárs len o 1 Kč, cena kilogramu automaticky stúpne dokonca aj o viac ako 2000 eur.

Aj kvôli tomuto začala zlato nakupovať aj Česká národná banka, ktorá bol doposiaľ zdržanlivá.

Ak by ste si zlato chceli zaobstarať aj vy, máte možnosť priamo v Bratislave. Mincovňa tu predáva kvalitné zlaté zliatky zo Švajčiarska. Predajňu nájdete na Dunajskej ulici č.68.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.