2×4 jednoduché rady ako žiť zdravšie

0 13

Cítiť sa skvelo, vyzerať skvelo. Prečo by to nemohol byť aj váš prípad? Pripravili sme pre vás zopár dobre mienených rád, ktoré vám pomôžu dopracovať sa k vytúženému pocitu zdravého ducha v zdravom tele.

4 dôvody prečo diéty nie vždy fungujú

Chcete vyzerať dobre? Schudnite. Ako? Diétami! To je častá, jednoduchá, no už trošku prežitá mantra. Prečo diéty tak celkom nefungujú?

1) Diéta znamená stopku všetkým nezdravým potravinám. Ale viete ako to býva so zákazmi. Zakázané ovocie (v tomto prípade paštéty, hranolky, sladené nápoje, atď.) chutí najviac…

2) Diéta je často príčinou spomalenia metabolizmu. A telo sa začne správať presne naopak, ako by ste si priali – začne si ukladať energiu v podobe tukov na „horšie časy“.

3) Diéta zároveň znamená zníženú tvorbu leptínu – hormónu sýtosti. Už viete prečo pri diéte mávate častejšie pocit hladu?

4) Vaša váha rastie aj vplyvom stresu. A taká diéta, to je pre telo teda poriadne stresujúca záležitosť!

 

4 kroky k zdravšiemu životnému štýlu

1) Jedzte pravidelne počas dňa, ideálne 5-6krát denne a menšie porcie. Jedlo nehltajte, jedzte pomalšie a poriadne prežúvajte. Pocit nasýtenia sa dostaví, no vy takýmto spôsobom zjete menej.

2) Fyzická aktivita je pri chudnutí dôležitá. Ale nie len pri ňom, mala by byť súčasťou života nás všetkých. Zvoľte si adekvátnu fyzickú činnosť, ktorá vás bude baviť a budete ju schopná vykonávať pravidelne, 3-4krát do týždňa. Spáľte viac kalórií ako príjmete v potrave.

3) Možno sa to nezdá, ale ničnerobenie má svoju váhu. Mnoho ľudí cvičí a maká ako profesionáli, no oddychuje ako úplní amatéri. Doprajte si kvalitný spánok, ideálne 7 až 8 hodinový. Nie viac a ani o moc menej.

4) Nezabudnite, že dočasné diéty nefungujú dlhodobo. Aby ste sa vyhli jo-jo efektu a naberaniu váhy, mali by ste zmeniť svoj (pre zdravie nie celkom ideálny) životný štýl.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.