Ako sa starať o svoje zdravie počas letných mesiacov?

0 156

Nielen počas zimného obdobia, kedy na nás číha chrípka a iné vírusové ochorenia, ale aj počas leta by sme sa mali starať o svoje zdravie. Keďže nám začína leto, viete ako sa starať o svoje zdravie počas letných mesiacov?

Chráňte si oči pred priamym slnečným žiarením

Oči sú veľmi háklivé na slnečné žiarenie a dlhodobé vystavovanie očí slnečnému svetlu bez akejkoľvek ochrany môže mať negatívne následky na váš zrak.  Ultrafialové žiarenie spôsobuje starnutie šošovky, čo môže spôsobiť vznik sivého zákalu.

Aj očný lekár v Nitre, či v inom slovenskom meste odporúča nosenie kvalitných slnečných okuliarov počas letných mesiacov. Aj keď bude pod mrakom, aj tak by ste si mali chrániť zrak slnečnými okuliarmi. Dnes nie je problém kúpiť si aj moderné slnečné okuliare, ktoré chránia pred škodlivým UV žiarením.

Používajte pokrývku hlavy a chráňte si tvár kvalitným SPF

Nielen ženy, ale aj muži, deti, či starší ľudia by mali počas letných mesiacov používať pokrývku hlavy. Klobúk, či šiltovka – v podstate je jedno akú pokrývku hlavy máte. Dôležité je, aby vám chránila nielen hlavu, ale aj tvár. Akonáhle si nebudete chrániť tvár SPF krémom a pokrývkou hlavy, riskujete vznik nevzhľadných pigmentových škvŕn. Každé spálenie slnkom si pokožka pamätá, najmä tá na tvári, či dekolte.

Pozor na alergiu na slnko

Pozor by si mali dávať aj tí, ktorí majú alergickú reakciu na slnko. Objaví sa v podobe žihľavky a môže nepríjemne svrbieť. Ak máte podozrenie, že máte alergiu na slnko, odporúčame objednať sa k alergológovi. V alergologickej ambulancii Levice, ale aj v iných alergologických ambulanciách na Slovensku vás ochotne vyšetria a buď vám potvrdia, alebo vám vyvrátia podozrenie na alergiu.

Na kúpaliskách noste šľapky a obuv do vody

Mykózy vedia počas leta potrápiť všetkých bez ohľadu na vek. Ak budete chodiť na kúpaliská, či do aquaparkov, odporúčame nosiť gumené šľapky a obuv do vody. Vyhnete sa tak nielen mykózam, ale aj bradaviciam, ktoré sa práve v tomto teplom a vlhkom prostredí najviac prenášajú.

Zdroj obrázka:

Autor: Inside Creative House / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.