Viete aký typ pleti máte?

0 30

Každá žena by mala vedieť aký typ pleti má. V závislosti od toho sa odvíja vhodná starostlivosť o pleť. To, že ste pred pár rokmi mali mastnú pleť neznamená, že ju máte stále. Pokožka na tvári sa vekom, vplyvom vonkajších faktorov, stravou a aj rôznymi zdravotnými problémami mení.

Ako rozpoznať typ pleti

Textúra pokožka

Všímajte si počas viacerých dní po sebe ako pleť cítite.

·Normálna pleť – koža nie je ani suchá ani mastná. Neobjavujú sa na nej červené fľaky, čierne bodky, zapálené hrbolčeky,…

·Mastná pleť – pleť je lesklá, mastná. Často alebo takmer stále máte pocit, že si musíte pleť utrieť od mastnoty.

·Suchá pleť – pocit pnutia na pleti. Koža môže byť popraskaná alebo šupinatá. Môžu sa na nej objaviť červené fľaky, čo je znakom citlivej pleti.

·Kombinovaná pleť – oblasť čela, nosa a brady (T-zóna) je mastná. Zvyšok pleti je suchý.

Póry

Koža každej jednej z nás obsahuje póry. Kým niekto ich má väčšie u ďalšieho ich ledva zbadáte. Práve stav pórov vám môže najlepšie napovedať aký typ pleti máte.

·Normálna pleť – póry sú slabo viditeľné, nie sú upchaté.

·Mastná pleť – väčšie až veľké póry, ktoré sa rýchlo a často upchávajú.

·Suchá pleť – póry sú malé a zle sa čistia

·Kombinovaná pleť – póry sú väčšie a upchaté na nose a/alebo brade. Na zvyšku pleti póry nie je takmer vidieť.

Starostlivosť o pleť

Ak už viete aký typ pleti máte zaobstarajte si vhodnú kozmetiku. Starostlivosť o pleť s akné si vyžaduje iné kozmetické produkty ako normálna alebo suchá pleť. Ak máte kombinovaný typ pleti siahnite po dvoch typoch kozmetických produktov (pre mastnú a aj pre normálnu/suchú pleť). T-zónu čistite a ošetrujte prípravkami určenými na mastnú pleť.

Základom pre každý typ pleti by mala byť hydratácia. Krémy či séra s hydratačnými zložkami udržia každú pleť zdravú, sviežu a aj hladšiu. S používaním hydratačnej kozmetiky začnite už po 30. roku života, kedy v tele tvorba kyseliny hyalurónovej začne klesať. Jej prvé nedostatky sa môžu prejaviť nie len tvorbou vrások ale aj ovísajúcou či suchou a citlivou pokožkou.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.