3 dôležité veci, ktoré vo vašom aute cez zimu oceníte

0 30

Zima je už podľa kalendára v plnom prúde, no v niektorých lokalitách na Slovensku to tak vôbec nevyzerá. Neznamená to však, že začneme chodiť v kraťasoch a vytiahneme slamené klobúky. 

Zima dá zabrať nielen nášmu organizmu, ale aj nášmu autu, preto si skôr, ako naplno udrie, zabezpečte zimnú výbavu pre vaše auto. Na čo nezabudnúť?

Gumové rohože

Špinavé podrážky, agresívna posypová soľ a mokrý sneh – aj toto môže znehodnotiť podlahy v interiéri vášho auta. Ak máte v aute ešte látkové koberčeky, vymeňte ich za gumové rohože do auta. Odporúčame také, ktoré majú zvýšený okraj, ktorý bude zachytáva mokrý sneh.

Gumové rohože by sa mali kupovať presne na danú značku a model auta. Dávajte na to veľký pozor, aby ste nemuseli riešiť prípadné reklamácie.

Gumové vaničky do kufra

Zabrániť rozliatiu a znehodnoteniu poťahu v kufri môžete správnou gumenou vaničkou do kufra. Opäť si všímajte model a značku, pre ktorú sú gumové vaničky určené. Nezabúdajte na to, že každý automobil má iné rozmery kufra a ak si kúpite príliš malú/ veľkú, neplnila by si svoj účel a mohli by ste ju rovno vyhodiť.

Vaničky by mali byť vyrobené z protišmykového materiálu, s vyvýšeným okrajom a z takého materiálu, ktorý sa bude ľahko čistiť. Vaničky majú chrániť obsah kufra, aby sa pri jazde presúval z jednej strany na druhú a zároveň majú chrániť poťahy pred špinou, prachom a rozliatymi tekutinami.

Ochrana predného skla proti námraze

Ďalšia veľmi dôležitá vec, ktorú cez zimu využijete. V prípade silným mrazov vám ju odporúčame po návrate z práce umiestniť na predné sklo. Ráno sa tak nebudete musieť zdržiavať zoškrabovaním predného skla a odhŕňaním veľkej vrstvy snehu. Plachtu jednoducho zhrniete z predného skla, vyprášite a vložíte na gumovú vaničku do kufra.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.