3 praktické rady, ktorými by ste sa mali inšpirovať aj vy pri upratovaní domácnosti

0 15

Azda sa medzi vami nenájde žiadna, ktorá by milovala upratovanie. Všeobecne patrí upratovanie k činnostiam, bez ktorých si nevieme predstaviť ani jednu sobotu. Ak však nechcete, aby vo vašej domácnosti bol bordel, čo určite bude, ak máte malé deti, poradíme si zopár rád, ktorými by ste sa mali inšpirovať.

Upratovanie domácnosti
Upratovanie domácnosti

1. Podlahu si najprv povysávajte

Predtým, ako pôjdete umývať laminátovú podlahu mopom, nezabudnite si ju ešte predtým dôkladne povysávať. Na podlahe, či už bledej, alebo tmavej, sa vám hromadí nielen prach, ale aj vlasy a ak nechcete každých päť minút behať plákať túto handru, je lepšie, keď si tieto vlasy najprv povysávate. Dávajte však pozor, aby vám vlasy neupchali vysávač.

2. Drez umývajte citrónovou kôrou alebo octom

Ak nechcete dráždiť pokožku na rukách a chemikálie vám príliš nevoňajú, použite citrónovú šťavu, ocot alebo citrónovú kôru. Citrón dôkladne vyčistí aj tie najväčšie špiny a čo je hlavné, ušetríte životné prostredie.

3. Používajte švédske utierky

Na umývanie celej domácnosti môžete používať kvalitné švédske utierky. Najideálnejšia je však na utieranie prachu a na umývanie okien. Pozor ale, ak máte pekné drevené parkety, utierku dôkladne vyžmýkajte.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.