Blíži sa zima. Už viete akým aktivitám sa budete venovať?

0 18

Začína sa obdobie, kedy väčšinu dňa strávime vo vnútri leňošením. Ak sa tohto obdobia obávate práve kvôli tomu, že priberiete, poradíme si, akým aktivitám by ste sa mohli venovať, aby ste sa cítili čo najlepšie.

Zimné aktivity
Zimné aktivity

Chodievajte plávať

Plavárne cez zimné víkendy väčšinou praskajú vo švíkoch, ale ak si chcete zaplávať a rozhýbať celé svoje telo, odporúčame vám chodievať tam skôr cez týždeň. Vždy po práci si zájdite na hodinku zaplávať. Aj hodinka denne vám pomôže. Budete sa cítiť skvele, problémy s chrbticou razom ustúpia a nálada sa vám výrazne zlepší. Možno si budete predstavovať ako plávate v mori a máte krásny výhľad na pobrežie. Zatiaľ si však budete musieť nejaký čas počkať. Leto je ešte ďaleko.

Chodievajte do prírody na prechádzky

Čerstvý vzduch, vôňa lesa a všadeprítomný sneh by mali byť najväčším lákadlom pre vás. Cez víkendy chodievajte v dostatočnom časovom predstihu na turistiku, do prírody. Určite by ste sa nechceli túlať po lese za tmy. Ak pôjdete po rovnejšom teréne, dovoľte vášmu dieťaťu, aby si vzalo detské odrážadlo. Nepodceňujte však počasie a dostatočne oblečte nielen seba, ale aj svoje ratolesti.

Sánkujte sa, stavajte snehuliakov

Zamyslite sa, kedy ste sa naposledy sánkovali, korčuľovali na ľade, stavali snehuliakov a stavali iglu? Ak dávnejšie ako minulú zimu, vybehnite na kopec, vezmite všetko potrebné a choďte sa vyblázniť. Týmto aktivitám sa môžu venovať aj dospelí a nielen deti. Uvidíte, dokonale sa odreagujete a názor ostatných vám môže byť ukradnutý. Ak si bude vaše dieťa chcieť vziať svoje elektrické autíčka, vysvetlite mu, že to nie je možné. S elektrickými autíčkami by sa malo hrať len vo vnútri.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.