4 veci, ktoré na svahu nahradia lyže a snowboardy

0 13

Je pre vás lyžovanie či snowboardovanie zapovedanou činnosťou, no radi by ste zažili ten adrenalín pri spúšťaní z kopca? Možností máte dosť, stačí sa len vrátiť do detstva a vybrať si.

Sánky
Sánky

Sane

Zdajú sa vám sánky ako prežitok minulého režimu? Ale choďte, veď sú nadčasové. Dve sklznice, zahnuté rohy, to je konštrukcia, ktorú všetci poznáme desiatky rokov a ani sebelepší dizajnér by ju moc nevylepšil. A ak, tak jedine o vyššiu nosnosť, ktorá je s pribúdajúcim vekom predsa len potrebná. Moderné sane sa dajú doplniť aj o detský vak alebo sklápacie držadlo. Paráda!

Boby

Potlač boby lebo…bude zle! Boby svojho času patrili medzi smotánku na zimných svahoch, dnes sú už našťastie pomerne bežné. Nájdete ich v rôznom prevedení, s osobitým dizajnom, vyššou pevnosťou aj nosnosťou (pokojne do 100 kg) či rozšírené, aby sa na nich mohli zviesť dvaja jazdci. To hlavné ale ostalo zachované – hlboké sedenie v plastovom, aerodynamickom kokpite, ktorého rýchlosť a smer môžete korigovať pomocou dvoch brzdových páčok po bokoch.

Klzáky

Sú ako stvorené pre všetkých, ktorí milujú voľnosť a slobodu. Plastový klzák totiž patrí medzi to najlacnejšie a najspratnejšie, čo môžete v tomto segmente dostať. Pri jazde na klzáku treba zaujať špecifickú pozíciu, pri ktorej osvedčíte pevné ruky, brucho aj chrbát. To, že ste pri šmýkaní sa zo svahu posilňovali, zistíte možno až na druhý deň ráno.

V prípade, že chcete na svahu zažiť viac zábavy ako obyčajne, vybavte seba aj svojich blízkych klzákmi, ktoré sa dajú rozkladať či spájať.

Igelit

Low-cost verzia, ktorá funguje ako posledná záchrana, keď už ozaj nie je na čom. Vyžaduje však dokonale hladký a mohutne zasnežený svah. Prečo? Na to sa treba spýtať vašej kostrče. Inak je ale igelit pod zadkom skutočne zaujímavou voľbou.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.