4 zaujímavosti o ženskom tele – I. časť

0 46

Myslíte si, že svoje telo dokonale poznáte? Možno však stále existujú informácie, ktoré vám ostali zatajené.

Ženské telo
Ženské telo

Čo majú spoločné vagíny a žraloky?

Prirodzený vaginálny lubrikant pozostáva okrem iného z potu, mazu, hlienu, močoviny, kyseliny octovej, mliečnej, ketónov a tzv. skvalénu. A práve táto zlúčenina sa nachádza aj v pečeni žralokov a pridáva sa do zvlhčovačov a kožných krémov, v ktorých pôsobí ako zmäkčovač. Navyše, podľa štúdií American Cancer Society, skvalén derivovaný zo žraločej pečene chráni ľudské bunky pred účinkami chemoterapeutických liečiv bez toho, aby inhiboval účinok liekov na rakovinové bunky.

Ženy počúvajú oboma stranami mozgu

Výskumníci na univerzite v americkej Indiane použili prístroje fMRI na monitorovanie činnosti mozgu, zatiaľ čo ženy a muži (objekty výskumu) počúvali pasáž z románu Johna Grishama. Výsledky boli naozaj zaujímavé: zatiaľ čo muži vykazovali aktivitu výlučne na ľavej strane mozgu, ktorá je spojená s rečou a počúvaním, u väčšiny žien bola aktivita zaznamenaná aj na pravej strane, spojenej s kreativitou.

Na fotkách máme tendenciu vyzerať mladšie ako muži

Najskôr tá horšia správa: vďaka hormonálnym zmenám strácajú ženy kolagén v pokožke omnoho rýchlejšie ako muži. Avšak bez ohľadu na to majú muži tendenciu vyzerať staršie. Ako je to možné? Mužská pleť je silnejšia a náchylnejšia na tvorbu kožných škvŕn, tak isto je podrobovaná pravidelným traumám vo forme holenia a používania prípravkov po holení. Okrem toho majú muži vlastné epidermálne výzvy, s ktorými musia bojovať.

Averzia voči pavúkom môže byť geneticky dedičná

Výskumníci z Carnegie Mellon University merali inštinktívne reakcie na hmyz tým, že hodnotili výrazy na tvárach detí starších ako 11 mesiacov pri pohľade na obrázky pavúkov a usmievajúcich sa ľudí. Výsledky ukázali, že dievčatá mali tendenciu stráviť viac času pri pohľade na ľudské tváre ako na pavúkov, zatiaľ čo chlapci strávili pri oboch obrázkoch zhruba rovnaký čas. Výskumníci usúdili, že ženy sa vyvinuli s väčšou ostražitosťou voči pavúkom, hadom a iným jedovatým tvorom, aby mohli chrániť svoje deti, zatiaľ čo muži sa venovali lovu.

Voľný preklad z: http://www.oprah.com/health/womens-health-triva-fascinating-facts-about-womens-bodies

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.