Plánujete pracovať z domu? Nezabudnite si vytvoriť dobré podmienky na prácu

0 37

Mnohé z vás sa rozhodli pre tento krok najmä kvôli deťom. Či už ste na materskej dovolenke, alebo máte malé deti a neplánujete ich dávať do materskej škôlky, ak chcete mať príjem, musíte si nájsť prácu z domu. Nesmiete však zabúdať, že ak budete chcieť svoju prácu vykonávať čo najlepšie, potrebujete mať priestor, kde vás nebude nikto rušiť a nič vás nebude môcť rozptyľovať.

Práca z domu
Práca z domu

Kancelária v obývačke

Ak nemáte jednu izbu nazvyš, odporúčame vám spraviť si domácu kanceláriu práve v obývačke. Vyskúšajte ju nejakým spôsobom oddeliť od oddychovej časti – napríklad knižnicou, do ktorej dáte nielen knihy, ale aj kvetiny, ktoré vám tento priestor zútulnia. Do týchto políc si môžete dávať aj šanóny, poprípade krabice tonerov HP, ktoré budete používať v domácej tlačiarni.

Viac svetla

Ak sa vám dá, „mini kanceláriu“ si zariaďujte v blízkosti okna. Potrebujete dostatok prirodzeného svetla, ale ak to inak nepôjde, nezabudnite okrem stolnej lampy aj stojacu lampu, aby ste videli na pracovnú dosku a zbytočne si tak nekazili oči.

Ergonomické pomôcky

Ak chcete ušetriť svoju chrbticu, okrem ergonomického kancelárskeho kresla vám odporúčame vyberať si výškovo nastaviteľný stôl. Môžete pracovať od nevidím do nevidím a chrbtica vás bolieť vôbec nebude. Síce vás kúpa ergonomických pomôcok vyjde drahšie, ako ste si predstavovali, napríklad na renovácii tonerov môžete ušetriť. Nič nie je dôležitejšie ako zdravie predsa!

Práca z domu je predsa len práca. Nikto za vás nedobehne zameškané. Ak si chcete robiť svoju prácu čo najlepšie, predtým, ako začnete, si vytvorte ideálne podmienky.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.