Na čo musíte myslieť pri hľadaní nového bývania?

0 15

Hľadanie nového bývania je ako beh na dlhé trate. Kým si vyberieme to najvhodnejšie bývanie, neraz prejde niekoľko mesiacov a dokonca aj rokov. Viete ale, na čo by ste si mali dávať pozor pri výbere nového bývania?

Nové bývanie
Nové bývanie

Stanovte si rozpočet

Ešte predtým, ako sa pustíte do hľadania, stanovte si rozpočet. Musíte vedieť, koľko maximálne ste ochotní investovať do nového príbytku a podľa toho budete vyberať, či si kúpite starší byt, nový byt, alebo sa orientujete na stavby na kľúč. Kúpa nového bývania je veľmi veľká investícia, dalo by sa povedať, že najväčšia, preto si dôkladne premyslite, čo chcete a stanovte si podmienky, ktorých sa budete držať.

Staršie, či nové?

Vybrať si môžete z dvoch možností. Buď si vyberiete staršiu nehnuteľnosť a prerobíte si ju presne podľa seba, alebo si vyberiete zrekonštruovanú, resp. novú nehnuteľnosť, donesiete si nábytok a môžete začať bývať. Z časového hľadiska je lepšia možnosť B, ale ani možnosť A nie je taká zlá. Všetko záleží aj od toho, ako rýchlo sa potrebujete nasťahovať. Ak potrebujete hneď a nechcete otáľať, mali by ste si hľadať novšiu nehnuteľnosť, ale ak vám to neponáhľa a chcete sa so zariaďovaním bývania doslova vyhrať, vyberte si staršiu nehnuteľnosť. Keď sa už ale rozhodnete a vezmete si hypotéku, bude už neskoro špekulovať. Doprajte si čas a do ničoho sa nenáhlite, aby ste rozhodnutie nemuseli neskôr ľutovať. Tí, čo bývajú na dome, časom musia rátať s menšími rekonštrukciami na dome, ale zase ani tí, čo bývajú na byte, nie sú zahojení. Rokmi sa nábytok a všeobecne zariadenie domácnosti opotrebováva.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.