5 spôsob ako sa dostať z opice

0 134

Prednovoročné a ponovoročné obdobie sa nezaobíde bez rôznych párty a večierkov, z ktorých ráno bolí hlava a žalúdok viac ako by nám bolo milé. Udržať sa na uzde dokážu len ozaj silné povahy. V prípade, že to preženiete, skúste aplikovať nasledujúce rady a triky. Sú osvedčené viacerými generáciami.

5 spôsob ako sa dostať z opice
5 spôsob ako sa dostať z opice

Vlažná sprcha

Ak sa s vami po rannom či poobedňajšom budíčku točí celý svet, radíme aplikovať revitalizujúcu sprchu. A pre daný stav je revitalizujúca ozaj každá sprcha. Začnite vlažnou a postupne prechádzajte k teplejšej a zase chladnejšej. Perfektne vás to preberie a nabudí.

Po sprche čaj

Alkohol odvodňuje, to je stará známa vec. A po prehýrenej noci sa neraz stane, že má človek pocit, akoby mal v ústach púšť. Po sprche preto odporúčame začať so zavodňovaním. Prvú a rýchlu pomoc predstavuje bylinkový čas. Mätovým upokojíte trávenie, činnosť pečene zase povzbudí rebríčkový čaj. V prípade, že sa vám dvíha žalúdok, skúste aplikovať čaj z čerstvého zázvoru s medom.

Po čaji niečo pod zub

Dobre sa najesť po prehýrenej párty? Tak to dokáže len ozajstný masochista. Samozrejme, že vysmážaný syr alebo guláš nie je pre váš žalúdok ideálnym riešením. Ale taký vývar, to je úplne iná káva. Najlepšia je klasika – hovädzí, kurací, slepačí, skvelý je ale aj zeleninový. V prípade, že ani jeden nie je pripravený, pomôže aj instantná polievka. Spravte ju však koncentrovanejšiu ako je bežné.

Po jedle kyslý dezert

Ak ste sa dostali do tohto bodu, máte za sebou už celkom slušnú kúru, po ktorej by ste mali relatívne v pohode vnímať okolitý svet. Aj váš žalúdok sa už pomaly revitalizuje a možno si pýta niečo viac. Sladké? Ak máte chuť…My ale odporúčame ďalšiu klasiku v podobe kyslej vzpruhy. Kyslá uhorka alebo zavináče napravia chuť aj žalúdok. Prípadne sa môžete napiť aj šťavy z kyslej kapusty.

Na záver prechádzka

Vyvetranie hlavy je to najlepšie, čo môžete spraviť. K vášmu organizmu ste sa predošlý deň a najmä noc nesprávali práve vzorne, vynahraďte si to aspoň teraz. Prechádzka okysličí krv, telo aj mozog a získate úplne iný pocit zo života. A možno si dvakrát premyslíte, či konzumácia nadmerného množstva alkoholu ozaj stojí za to martýrium.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.