6 fantastických kozmetických produktov, ktoré nájdete v špajzy

0 40

Váš rozpočet je pevne daný, denný rozvrh totálne nabitý, no o telo a svoju krásu sa treba starať za každých okolností. Vaše kroky ale nemusia smerovať do najbližšieho kozmetického salónu či drogérie, pretože 100% prírodné kozmetické produkty nájdete aj vo svojej potravinovej skrini.

Avokádo
Avokádo

Jablčný ocot

Na zoznam patrí, pretože pozitívne pôsobí na telo zvonku aj zvnútra. Na chudnutie pite dve polievkové lyžice denne, môžete ním tiež potierať pupienky, aby ste znížili opuch a začervenanie. Jablčný ocot sa zvykne aplikovať aj pri umývaní vlasov, zvyšuje totiž ich lesk.

Kokosový olej

Je úžasný a použiteľný ako účinná kúra na vlasy, pretože významne podporuje ich rast, no dokáže tiež skvele hydratovať pleť. Vaše vlasy aj pokožka sa budú cítiť lepšie a bude to aj vidieť.

Avokádo

Skvelá „vecička“ pre žalúdok a tiež vtedy, ak hľadáte kozmetickú masku na vlasy, zvlhčujúci moment na tvár či prípravok na upokojenie od slnka spálenej pokožky. Avokádo stačí rozmiešať a aplikovať.

Med

Ak hľadáte prirodzenú cestu ako liečiť akné, med je v tomto prípade neprekonateľný. Aplikujte ho na miesta zasiahnuté akné a pomôže vám znížiť začervenanie, zmäkčiť pokožku a eliminovať nežiadúce baktérie.

Čaj

Kofeín sa nachádza nie len v káve, ale aj v čaji. Ten „čajový“ sa však uvoľňuje dlhodobejšie a postupne a ak vrecúško s takýmto čajom umiestnite na miesta pod očami, pomôže vám zredukovať ich opuchnutie.

Citróny

Aplikácia citrónov je dobrou cestou ako rozjasniť unavenú, utlmenú pokožku. Možno to bude trošku štípať, ale votrite šťavu z polovice citróna do pokožky a získate jasnejší, dokonalejší tón pleti.

Zdroj: https://familyshare.com/29251/10-stellar-beauty-products-you-already-have-in-your-pantry

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.