Melissa a Zaxy – ako voňavé topánky očarili svet

0 185

Brazília je krajinou plnou farieb, samby, futbalu a skvelej kávy. Ďalším z rady brazílskych vývozných artiklov, ktoré očarili svet, sú aj topánky Melissa a Zaxy. Spoznajte obuv z Južnej Ameriky, ktorá si podmanila celý módny svet.

Melissa obuv datuje svoj vznik do roku 1979. Vôbec prvý model tejto obuvi niesol názov Aranha a bol inšpirovaný obuvou, ktorú v tých časoch nosievali rybári na Francúzskej Riviére. Netrvalo dlho a topánky Melissa Aranha obúvala celá Brazília. Len v poslednom desaťročí vyrobila firma niekoľko desiatok miliónov párov obuvi, ktorú predáva vo viac ako 70 krajinách sveta. Pôsobivé, čo poviete?

Melissa modré šľapky Cosmic+Salinas Blue
Melissa modré šľapky Cosmic+Salinas Blue

• Trvalo udržateľný rozvoj je základným kameňom úspechu značiek Melissa a Zaxy a zároveň kľúčom k ich hospodárskemu rozvoju. Potreba chrániť prírodné zdroje pre budúce generácie pomáha vytvárať harmóniu v podnikaní, spoločnosti aj životnom prostredí. Toto úsilie sa premieta do výrobných procesov, ktoré minimalizujú škody na životnom prostredí.

Zaxy béžové balerínky Butterfly Fem Beige
Zaxy béžové balerínky Butterfly Fem Beige

Topánky Melissa sú vyrobené z monomateriálov, ktoré je možné jednoducho recyklovať. Všetky tuhé, kvapalné a plynové zvyšky z výrobného procesu ostávajú v továrňach a neopúšťajú ich bez toho, aby bolo riadne a ekologicky spracovaané. Melissa pevne dodržiava politiku nulového odpadu. Topánky Melissa sú 100% recyklovateľné a všetky skladové kusy, ktoré sa nepredali, je možné zrecyklovať a vytvoriť z nich obuv pre nové sezóny.

Melissa čierne topánky na kline Mar Wedge Black
Melissa čierne topánky na kline Mar Wedge Black

• Jedným z charakteristických znakov obuvi je jej jedinečná vôňa. Tá u zákazníkov vyvoláva jasne definovateľnú pamäťovú stopu, vďaka ktorej sa obuv Melissa a baleríny Zaxy nedá pomýliť so žiadnou inou obuvou. Sladkastá ovocná vôňa len umocňuje trendový a nadčasový dizajn topánok, ktoré ohúrili módny svet. Zaujali aj vás?

Baleríny Zaxy
Baleríny Zaxy
Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.