6 tipov ako spraviť dokonalé selfie

0 48

Perfektné selfie nie je jednoduché nafotiť. Ide o správnu kombináciu svetelných efektov a uhlov, ktoré sa dajú podporiť ešte nastavením fotoaparátov či fotografických filtrov.

Svetlo

Môže to znieť ako jasná vec, ale prvým predpokladom kvalitného selfíčka je svetlo. Dobré svetlo. Prirodzené svetlo. Ide o najlepší kozmetický produkt, za ktorý nemusíte platiť. Namiesto toho, aby ste sa obrátili k obrazovke televízora, otočte sa smerom k oknu. Alebo ešte lepšie – choďte von a „zabaľte sa“ do slnečného žiarenia. Dobré osvetlenie môže pomôcť zakryť dokonca aj kruhy pod očami. A ešte jeden skvelá tip – vezmite kus bieleho papiera a pri selfie ho držte pod svojou tvárou. Vytvoríte tak prirodzený odraz svetla a znížite efekt dvojitej brady.

Vyhýbajte sa tieňom

Nie je nič horšie, ako mať pri fotení na tvári obrovský tieň. Ak sa fotíte okolo poludnia a slnko sa nachádza vysoko, tiene na vašej tvári týmto spôsobené môžu vyzerať ako vaky pod očami. Takzvanou zlatou hodinou pre selfie sú fázy dňa počas východu alebo západu slnka. Vtedy je slnko najnižšie a svetelné efekty najkrajšie. A pre selfie najvhodnejšie.

Usmievajte sa prirodzene

Nasaďte skutočný, nefalšovaný, pravý úsmev a žiadna fotka nebude vyzerať zle. Nekrivte tvár do úsmevu, ktorý je príliš „veľký“ alebo nútený – naturálny úsmev je určite vždy lepší. Na druhej strane, ak ide o trochu vážnejšie selfie, tak úsmev ako taký nahraďte pohľadom, pretože aj oči sa vedia smiať.

Robte veľa selfie…ale fakt veľa!

Nakloňte hlavu do rôznych smerov, meňte uhly medzi jednotlivými zábermi, skrátka a jasne – pred tým, než vyberiete jedno ozaj super selfíčko, ich nacvakajte desiatky. Stovky! Prípadne pustite nahrávania a začnite pózovať. Spravte jedno či dvojminútový záznam, prechádzajte políčko po políčku a vyberte záber, ktorý sa podaril najviac. Možno to znie čudne, ale ak chcete získať ozaj skvelé selfie, mali by ste vyskúšať aj tento netradičný spôsob.

Pracujte s uhlami

Ak idete riešiť selfie, držte bradu nadol a fotoaparát hore. To znamená držať telefón tak, aby jeho spodná časť bola zarovno s vašimi očami (na túto „službu“ sa skvele hodín napríklad selfie-tyč). Fotenie takýmto štýlom spôsobí, že naozaj takmer všetci budú na fotkách vyzerať elegantne a skvelo. Avšak nemali by ste sa pozerať priamo do telefónu. Obráťte sa trochu na stranu, len mierne a tak, aby to nebol úplný profil. Cvaknite, porovnávajte.

Pamätajte na pozadie

Tie najlepšie selfie nerobí len osoba, zachytená na fotkách, ale aj pozadie, ktoré je za ňou. Stačí niečo úplne totálne jednoduché, alebo na druhej strane zaujímavé – napríklad selfíčko pri zoskoku s padákom? Môže byť. A ešte jedna dobrá rada na záver – vyhnite sa centralizácii obrazu či pozadia na fotkách.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.