Máte už program na leto? Ak nie, máme pre vás zopár inšpirácií

0 522

Prvý letný mesiac pomaly začína a s príchodom stabilného letného počasia začíname premýšľať, čo nasledujúce dva tri mesiace v rámci voľného času podnikneme. Či už máte deti, ktoré budú prázdninovať, alebo ste bezdetní, zopár dobrých inšpirácií na leto nikdy nie je na škodu.

Ak hľadáte inšpirácie čo robiť počas leta, nechajte sa inšpirovať.

Vyhliadkový let lietadlom

Ak máte radi výšky a chceli by ste si krásnu slovenskú prírodu pozrieť z výšky, odporúčame vyhliadkový let lietadlom. Takýto zážitok je stvorený pre milovníkov adrenalínu a výšok. Takýto zážitok si môžete dopriať kedykoľvek, nielen v lete. V lete vás však nadchne krásne zakvitnutá príroda.

Na Slovensku nájdeme viacero pilotov, ktorí majú svoje lietadlo, či lietadlá a ponúkajú vyhliadkové lety lietadlom. Títo piloti vás zoznámia so samotným lietadlom, ktorým pôjdete a dostanete aj krátku inštruktáž. Takýto zážitok je preto vhodný aj pre mužov, ktorých vášňou sú lietadlá.

Let lietadlom je zážitkom na celý život. Prečo si ho teda nedopriať práve toto leto?

Piknik v parku/ pri jazere

Či už vo vašom meste, alebo mimo vášho mesta, práve počas leta spomaľte a doprajte si so svojimi milovanými piknik v parku, poprípade niekde pri jazere. Okrem toho, že si môžete oddýchnuť a poopaľovať sa na slnku, doprajete si chutné jedlo. Vezmite si so sebou hummus, čerstvú nakrájanú zeleninu, chrumkavé pečivo, prosciutto, ale aj ovocie, poprípade ovocnú šťavu.

Piknik je super aktivita a najlepšie sa organizuje práve počas leta. Odporúčame však vyhnúť sa priamemu slnku a piknik si pripravte buď ráno, alebo neskôr poobede, či večer.

Na hlave majte pokrývku hlavy. Nezabudnite si dostatok tekutín, deku, slnečník a samozrejme aj SPF krém a repelent.

Návšteva ZOO

Táto letná aktivita je vhodná predovšetkým pre rodiny s deťmi, ale môžu ju absolvovať aj dvojice. Návšteva ZOO sa dobre plánuje na nie príliš horúce letné dni, preto ak hlásia pod mrakom, využite to a spravte si program v ZOO. Je väčšia šanca, že bude viac zvierat vonku a nebudú sa schovávať vo vnútri.

Na Slovensku si okrem klasických ZOO v Bojniciach, v Bratislave, či v Košiciach môžete pozrieť aj rôzne mini farmy, či ranče.

Zdroj obrázka:

Autor: Fahroni / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.