Aj z malého bytu sa dá vyčarovať komfortný priestor na bývanie

0 50

Aj keď ceny bytov v poslednej dobe výrazne narástli asi na celom Slovensku, hlavné mesto a jeho bezprostredné okolie si stále hrá „inú ligu“ a bývanie v Bratislave a okolí je najdrahšie v krajine. Zároveň však je Bratislava miestom, kam sa mnohé (hlavne) mladšie ročníky sťahujú a hľadajú si tu bývanie.

Nechajte si poradiť od profesionálov

A keďže nikto nechce stráviť celý život v prenajatej izbe a zdieľať spoločné priestory bytu s inými nájomníkmi, riešením je kúpa bytu. Tu však väčšina mladých ľudí narazí na problém. Ak sa vám zdajú ceny bytov kdekoľvek inde na Slovensku prehnané, z tých bratislavských sa vám rovno zatočí hlava.

Určitým riešením, ktoré veľa ľudí praktizuje, je kúpa menšieho bytu. Áno, záujem o malé (maximálne dvojizbové) byty spôsobil, že cena za meter štvorcový má pri týchto bytoch ďaleko do výhodnej, ale určujúca je aj tak celková suma a tá je pochopiteľne nižšia.

Aby sa však dalo aj v malom byte naozaj komfortne bývať, je potrebné šikovne zariadiť jeho interiér a ponúkaný priestor využívať naozaj naplno. Ak práve nie ste majsterka interiérového dizajnu, navštívte dobré interiérové štúdio v Bratislave, kde vám pripravia 3D návrh podľa vašich požiadaviek.

Vedieť, čo idete robiť, sa vždy vyplatí

Akú výhodu vlastne skrýva možnosť mať 3D návrh vášho interiéru ešte pred objednaním nábytku a iného zariadenia domácnosti? Takýto návrh dokáže včas odhaliť rôzne nedostatky, ktoré vás tak neprekvapia pri finišovaní prác. A zrejme nemusíme hovoriť, že upraviť návrh napríklad vašej novej kuchyne na mieru je podstatne jednoduchšie ako potom niečo búrať a robiť nanovo.

Rovnako tak nechať si interiér vypracovať má výhodu v tom, že skúsení interiéroví dizajnéri dokážu vymyslieť všelijaké „finty“, aby ste malé rozmery svojho bytu využila úplne na maximum. A po finálnom nasťahovaní možno budete mať pocit, že bývate v podstatne väčšom byte.

Zdroj obrázku: Cinematographer / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.