Účinné produkty, vďaka ktorým omladnete aj o niekoľko rokov

0 30

Momentálne najväčší trend medzi rôznymi prípravkami, ktoré vás majú priam zázračne omladiť, sú určite prípravky na dopĺňanie kolagénu. Ten si však vaše telo vie „vyrobiť“ aj samé.

Retinol pomáha pri tvorbe kolagénu a omnoho viac

I keď je pravda, že so zvyšujúcim vekom klesá jeho hladina v ľudskom tele kvôli tomu, že sa znižuje jeho produkcia a naopak zvyšuje degradácia. Vidieť to aj na našej pokožke, ktorú dokáže nedostatok kolagénu značne ovplyvniť. Zodpovedá totižto za jej hladký, mladistvý a zdravý vzhľad. Ak máte kolagénu nedostatok, začnú sa u vás vyskytovať vrásky a pleť začne viditeľne starnúť.

Ako teda účinne pomôcť prirodzenej tvorbe kolagénu a zároveň „pridať“ aj niečo naviac? Vďaka jedinečnému Retinolu. Sérum Retinol, ktoré sa rýchlo vstrebáva do pokožky, okrem stimulácie tvorby kolagénu zvyšuje aj hladinu epidermálnej kyseliny hyaluronovej.

Aký vplyv to bude mať na vašu pleť? Obnovuje textúru kože a naozaj viditeľne ju omladzuje, spevňuje a rozjasňuje. Okrem toho pomáha zbavovať sa hyperpigmentácie, má skvelý efekt proti akné a dermatológovia ho odporúčajú aj pre ľudí, ktorí trpia seboroidnou dermatitídou.

Olej z Opuncie je vzácny, ale účinný

Čo ešte môžete použiť pre dosiahnutie výrazného omladenia pleti? Olej z Opuncie. Ten pri pravidelnom používaní regeneruje a zvláčňuje pokožku a zabraňuje jej starnutiu. Rovnako tak prirodzene hydratuje pleť, ukľudňuje ju a pôsobí proti nepeknému sčervenaniu. Rozjasňuje pleť a účinne redukuje tmavé kruhy a vačky pod očami.

Okrem toho obsahuje silné antioxidanty, skvelo regeneruje nechtové lôžka, čím zabraňuje lámavosti nechtov a pozitívne pôsobí aj na regeneráciu vlasových korienkov. Takže nielen pleť, ale aj vaše nechty a vlasy budú pôsobiť ako keby ste mala o niekoľko rokov menej.

Zdroj obrázku: BLACKDAY / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.