Ako bojovať s hlukom v paneláku?

0 46

Bývanie v paneláku má množstvo výhod. Nemusíte zabezpečovať palivo na zimu, nemusíte riešiť problémy s praskajúcou fasádou, zatopenou pivnicou atď.

Ako ale bojovať s hlukom v paneláku? Ak vám vadí hluk od susedov a neviete, ako situáciu riešiť, keď dohovor nepomáha, my vám poradíme.

Ako bojovať s hlukom v paneláku?
Ako bojovať s hlukom v paneláku?

Skúste odhlučnenie stien v panelovom dome

Ak vám nepomáha dohovor so susedmi a volať políciu za rušenie nočného kľudu sa vám nechce, skúste pouvažovať nad odhlučnením stien v panelovom dome, teda aj vo vašom byte. Keď odhlučníte strop, steny, ale aj podlahu, podarí sa vám eliminovať nadmerný hluk prenikajúci cez konštrukcie až k vám domov. Určite nie je príjemné, keď si chcete oddýchnuť, alebo nebodaj máte malé dieťa a konečne sa vám ho podarilo uspať a zrazu si susedia pustia hlasnú hudbu, televízor.

Investícia do odhlučnenia stien sa vám oplatí, preto neváhajte a zavolajte si firmu na obhliadku čím skôr. Termíny sa rýchlo plnia a ak to chcete stihnúť ešte tento rok, neváhajte a volajte.

Kročajová izolácia – izolácia podlahy

Bojovať s nadmerným hlukom vám pomôže kročajová izolácia. Je to vlastne zvuková izolácia podlahy a môže vám pomôcť práve vtedy, ak máte hlučného suseda pod vami, alebo nebodaj ste hluční práve vy a myslíte na pohodlie svojich spodných susedov.

Vyberajte si firmu, ktorá kročajovú izoláciu neodflákne a pomôže vám skvalitniť váš život tým, že vás odbremení od nadmerného hluku prechádzajúceho cez nosné konštrukcie až k vám domov.

Účinok takmer okamžite

Ak sa rozhodnete ísť bývať do paneláku, musíte počítať aj s tým, že nie vždy natrafíte na dobrých susedov, ktorí budú tichí ako myšky. Máte možnosť si ale izolovať celý byt – strop, podlahu, aj steny. Ak sa rozhodnete pre kročajovú izoláciu, pocítite úľavu už v prvých dňoch. To vám garantujeme!

Užívajte si ticho v interiéri vášho domova a spoľahnite sa na kvality kročajovej izolácie.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.