Ako na zdravú a žiarivú pleť? Toto sú naše odporúčania!

0 27

Každý z nás túži po krásnej, žiarivej pleti, ktorá bude bez akýchkoľvek nedokonalostí. Samozrejme, v niektorých prípadoch sa to ovplyvniť nedá. Na stav pleti totiž môže vplývať aj genetická predispozícia, poprípade pridružené ochorenia. Ak chcete mať krásnu pleť, môžete vyskúšať správnu starostlivosť.

V prvom rade by ste mali zistiť, aký typ pleti máte. Existuje totiž hneď niekoľko tipov, na základe ktorých sa odlišuje aj spôsob starostlivosti. Môže ísť o suchú, citlivú, mastnú, problematickú alebo normálnu pleť. Za najčastejšiu sa v populácii označuje práve mastná alebo problematická. Tú charakterizujú nedokonalosti, vrátane vyrážok, čiernych bodiek alebo akné. V tomto článku vám povieme všeobecné zásady, ako sa starať o pleť. Tá vaša tak bude žiariť a bude, predovšetkým, maximálne zdravá.

Aké prípravky sú vhodné?

Pri výbere prípravkov na pleť tváre by ste sa mali opäť riadiť podľa konkrétneho typu. To znamená, že na mastnú a problematickú pleť vplývajú inak produkty, ktoré sú určené primárne na citlivú alebo suchú pokožku. Vždy sa pozerajte aj na zloženie. Odporúčaná je najmä prírodná kozmetika, ktorá vyniká výlučne prírodným zložením. Zaobstarať by ste si mali jemný čistiaci prostriedok a bez akýchkoľvek pochybností aj hydratačné mlieko, ktoré bude regenerovať vašu pokožku. Pleť si nezabúdajte čistiť vždy ráno a večer, poprípade aj viackrát. Dôležitým bodom je aj odmaľovanie pred spaním.

Stravujte sa zdravo

Samozrejme, to ako vyzerá vaša pleť závisí aj od vnútorných vplyvov a od toho, ako sa stravujete. Uprednostnite konzumáciu ovocia a zeleniny, zvýšte príjem vitamínov a minerálov. Veľmi dôležitým faktorom je aj pitný režim. Denne by ste mali vypiť 2 – 3 litre čistej vody, zeleného alebo bylinkového čaju. Vyhýbajte sa tučným a príliš sladkým jedlám.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.