Ako nájsť správne autodiely pre vaše auto?

0 231

Mať vlastné auto nie je lacná záležitosť. A nejde len o obstarávaciu cenu. Postupom času, keď má auto viac a viac rokov a viac a viac najazdených kilometrov, si častejšie začne „pýtať“ návštevy servisu a výmenu všemožných súčiastok.

Značka, model, rok výroby a motor

Samozrejme, nie je problém doviezť auto do servisu a „nestarať sa“, ale čo ak chcete mať aspoň výber dielov pre vaše auto pod kontrolou? Teoreticky žiaden problém, veď si ich môžete zaobstarať samostatne. Ako však nájsť tie správne diely?

Ako prvé vám zrejme napadne hľadať podľa značky a modelu auta. Takže hľadáte napríklad výhodné Škoda autodiely, zvolíte si model svojho auta a čo ďalej? Typický vyhľadávač na ľubovoľnom e-shope s náhradnými dielmi si od vás „vypýta“ aj rok výroby vášho auta a info o motore.

Môže sa zdať, že pomocou týchto údajov si zaručene nájdete správnu súčiastku na vaše auto. Ale nemusí to tak byť. Kľudne môže nastať situácia, že aj napriek výberu súčiastky podľa týchto údajov nebude zakúpená súčiastka do vášho auta pasovať.

VIN číslo

Takýto problém môže nastať napríklad pri stranových autodieloch, čo sú také, ktoré sú odlišné pre ľavú a pravú stranu. Jeden príklad za všetky: svetlá. Taktiež môže nastať situácia, že zrovna v tom roku, v ktorom bolo vyrobené vaše auto, prišla jeho nová verzia a tak sa vyrábali v podstate dva odlišné modely. A určite by sa našli aj ďalšie dôvody tohto problému.

Ako sa však takejto situácií vyhnúť? Riešením môže byť overenie podľa VIN čísla. Jednoducho pošlete e-shopu, z ktorého budete chcieť autodiely objednávať, VIN číslo vášho vozidla a oni podľa neho overia, či vami vybrané diely budú skutočne pasovať na vaše vozidlo.

Jedinou nevýhodou takéhoto postupu je, že vzhľadom na autorské práva výrobcov na komerčné použitie si takéto overenie nemôžete urobiť svojpomocne, ale funguje len na veľkoobchodnej báze (a teda musíte VIN číslo zaslať predajcovi).

Zdroj obrázka:

Autor: BearFotos / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.