Ako si funkčne a štýlovo zariadiť interiér?

0 28

Originalita a komfort sú dva momenty, ktoré by sa mali v modernom interiéry odrážať. Bývanie zajtrajška poskytuje bezpečie a priestor na prácu aj relax.

Zariadenie interieru
Zariadenie interiéru

Nábytok do izby

Ľahké domáce zariadenie je moderné a pohodlné. Obrovské kúsky, umelé textúry a príliš okázalé detaily sú preč – v kurze totiž nie je neefektívne plytvanie miestom, ale nápady, ktoré sú praktické a užitočné. Preto je aj funkčný, pohodlný a ľahký dizajn nábytku stredobodom pozornosti moderných interiérov. Opticky uvoľňuje priestor, ktorý tak bude vyzerať priestrannejšie. Veľký potenciál skrývajú aj trendy samolepiace tapety na nábytok.

Samolepiaca tapeta na nábytok
Samolepiaca tapeta na nábytok

Prírodné materiály

Drevo je dlhodobo in, avšak skôr z hľadiska doplnkov. Moderné interiérové trendy do domácností prinášajú iné prírodné materiály, konkrétne minerály a kov. Krásnu textúru majú najmä mramor, onyx, žula, kremeň alebo achát. Vďaka inovatívnej technológii môže už tak pekné kúsky minerálov zdobiť dokonca zaujímavá potlač. Čo sa kovov týka, tie si všímame najmä na kohútikoch, kľučkách alebo svetlách, prostredníctvom ktorých prinášajú žiarivý luxus a cool teplé svetlo.

Spálne a ich dizajn

Najpopulárnejšou voľbou je spálňa v klasickom a minimalistickom štýle. Moderný dizajn spální sa stráni rušivých vplyvov a vsádza na eleganciu a pohodlnosť. Tie spolu s nádychom luxusu dodávajú materiály ako zamat, koža a hodvábne doplnky. Presvetliť priestor a dodať žiarivý akcent pomôže správny výber odtieňov, pričom najmä žltá farba a zlaté dekorácie sú absolútne top.

Obývačky

Moderné obývačky sú priestranné a funkčné, pričom na vrchole trendovosti tróni výber zariadenia a doplnkov v neutrálnych farbách. Nasledujúce obdobie prinesie používanie svetlých farieb, bielych tónov, krémových odtieňov a bledožltej farby. Z materiálov budú nie len kvôli svojej farbe ešte dlho slúžiť drevo, korok a prírodné minerály.

Kuchyne a kúpeľne

Ak majú mať kuchyne a kúpelne niečo spoločné, tak sú to čisté línie a množstvo priestoru, minimum dekorácií a maximum praktických, prekvapujúcich skladovacích riešení. To všetko prispeje k dosiahnutiu elegantného, jednoduchého, ale veľmi funkčného dizajnu, ktorý môžete doplniť sortimentom z webu Perfektneobrazy.sk.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.