Máte problém zaspať? Toto sú najčastejšie príčiny vzniku nespavosti

0 10

Unavené oči, zívanie, ale aj bolesť svalov. S takýmito nepríjemnosťami sa môžeme stretnúť najmä, ak sme si nedopriali dostatok času na regeneráciu a pred sebou máme množstvo povinností. Ak mávate problém so zaspávaním, povieme si, aké sú najčastejšie príčiny nespavosti.

Spánok
Spánok

Myslíte na to, že nemôžete zaspať

Prekvapujúco príčinou nespavosti je aj to, že myslíte na to, že nemôžete zaspať. Prehadzujete sa, chodia vám po mysli rôzne myšlienky a myslíte na povinnosti, ktoré vás čakajú. Skúste predtým, ako pôjdete do postele, zrelaxovať. Dajte si horúcu sprchu, uvarte si šálku teplého čaju, použite éterické oleje. Uvidíte, že zaspíte ako bábätko. Hlavne nemyslite na povinnosti a uvoľnite sa.

Technológie

Priznajte sa, aj vy si vždy predtým, ako si ľahnete do postele, skontrolujete emailové schránky a sociálne siete? Práve kvôli tomuto nie príliš dobrému návyku sa ukracujete o kvalitný spánok. Technológie ako počítač, tablet a mobil vôbec nepatria do spálne a určite nie ani do detských izieb vašich detí.

Príliš veľa svetla

Pouličné osvetlenie určite neovplyvníte, ale akonáhle sa chystáte spať, nemali by ste mať v miestnostiach zasvietené svetlá, najmä v spálni. Zaspíte a budete spať dobre len vtedy, keď všetko zhasnete.

Ruch z ulíc

Či už bývate v mestách, alebo na dedine, hluk z ulíc počuť určite budete a to nielen, ak sa budú vo vašej blízkosti konať nejaké zábavy. V súčasnosti máme takmer na každom rohu nejaké pohostinstvo, reštauráciu, ktorým otváracie hodiny nič nehovoria.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.