Ako si skvalitniť bývanie v paneláku? Ponúkame overené tipy

0 32

Bývanie v paneláku je pre viaceré rodiny jediná možnosť, ako si zaobstarať bývanie. Dostupnosť škôl, škôlok, nákupných centier, či úradov mnohým rodinám vyhovuje a nevzdali by sa bývania v meste. Ak ale bývate v panelákovom byte, ako si skvalitniť bývanie v paneláku?

Zateplenie

Veľmi pozitívnym krokom k skvalitneniu bývania v paneláku je aj zateplenie. Viaceré panelové domy aj napriek všetkému stále nie sú zateplené. Súčasná situácia a začiatok novej sezóny síce rozbehol stavebný ruch na sídliskách, avšak stále nie dostatočne, aby sa výrazne zvýšil počet zateplených panelových domov. Ak si chcete skvalitniť bývanie, schváľte na schôdzi zateplenie paneláka. Je to veľká investícia, no má pozitívny vplyv na bývanie. Samozrejmosťou je aj participácia správcu bytového domu. Ak ale nie ste spokojný so správcom bytového domu, navrhnite okamžitú zmenu správcu.

Ako vám ale môže pomôcť zateplenie? Pomôže vám v tom, že v lete dokážete udržať v interiéri stabilnú teplotu (panely sa nebudú nahrievať a nebudú extrémne navyšovať interiérovú teplotu) a ešte vám pomôžu aj znížiť výdavky energie aj cez zimné obdobie.

Kamerový systém

Bezpečnosť je na prvom mieste a keďže v panelových domoch nájdeme desiatky bytov, zabezpečenie kamerového systému je dôležité. Ak si chcete skvalitniť bývanie, okrem zateplenia investujte aj do inštalácie kamery do vchodových priestorov a pred vchodové dvere.

V prípade akéhokoľvek vniknutia nepovolanej osoby do bytov viete identifikovať páchateľa.

Správcovská spoločnosť zabezpečuje komplexnú správu budov a ak chcete byť chránený, na domovej schôdzi apelujte na zavedenie kamerového systému.

Kamerový systém majte aj v pivničných priestoroch.

Ak si chcete skvalitniť bývanie v paneláku, okrem kamerového systému a zateplenia modernizujte spoločné priestory, opravte prístrešok pred vchodovými dverami a zveľaďte si okolie paneláka.

Zdroj obrázka:

Autor: Grand Warszawski / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.