Vlastníte obchodnú prevádzku? Ponúkame vám tipy, ako ju zatraktívniť

0 11

Obchodné prevádzky boli dôsledkom pandémie na určitý čas zavreté, čo výrazne ovplyvnilo ich zisky. Nie každá prevádzka mohla svoj predaj presunúť do online priestoru a aspoň čiastočne pokryť straty. Ak ale vlastníte obchodnú prevádzku a chceli by ste ju pre zákazníkov zatraktívniť, poradíme vám ako na to.

Nová elektronická registračná pokladnica

Ak máte v obchodnej prevádzke starší model pokladnice, skúste ju vymeniť za novú registračnú pokladnicu. Nová registračná pokladnica v modernejšom prevedení a s množstvom inovatívnych riešení zefektívni predaj a tým sa zvýši aj spokojnosť zákazníkov a najmä zamestnancov obsluhujúcich toto zariadenie.

Nezabúdajme na to, že zavedením eKasy, čiže zavedením projektu, ktorý zabezpečuje online prepojenie všetkých pokladníc na portál Finančnej správy, je potrebné vymeniť staré pokladnice za nové registračné pokladnice.

Nové vône a príjemná hudba

Vône a hudba výrazne ovplyvňujú nakupovanie a práve preto umiestnite do prevádzky jemnú, nie príliš dráždivú vôňu a pustite príjemnú upokojujúcu hudbu. Zákazník sa chce cítiť v predajni príjemne a to sa nebude, ak bude priestor zapáchať a nebude v ňom hrať príjemná hudba. Možno sa to zdá nepodstatné, ale hudba a vône sú pre zatraktívnenie obchodnej prevádzky veľmi dôležité.

Praktické usporiadanie tovaru

Chaotické usporiadanie tovaru v obchodnej prevádzke odrádza viacerých potencionálnych zákazníkov, aby sa opäť vrátili do predajne. Odporúčame vám popremýšľať nad zmenou usporiadania tovaru. Praktické, jednoduché usporiadanie tovaru zjednoduší nákup a zároveň tak zákazníci nebudú musieť zháňať tovar po celej predajni.

Jednoduché hľadanie a rýchle nájdenie konkrétnych produktov k vám bude lákať ďalších a ďalších ľudí a ak budú tieto produkty kvalitné, o znižovanie tržieb sa obávať nemusíte.

Zdroj obrázka:

Autor: Sonpichit Salangsing / Shutterstock.com5

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.