Ako si zlepšiť funkcie vášho okna

0 17

Slnko sa pomaly prebúdza a jeho jarné lúča sa začínajú vkrádať aj za obloky našich domov a bytov. Je to znak toho, že na určitú dobu sme sa zasa otočili tvárou v tvár jeho účinkom. Budeme plní energie a elánu, ktorý nám možno vydrží až do príchodu zimy.

V niektorých chvíľach si však povieme, že už tých lúčov naozaj stačilo a skrývame sa za priehľadnejšie záclony, ktoré síce moc nepomôžu, ale občas vytvoria aspoň menšiu bariéru a je nám príjemne. Takéto tieniace funkcie si väčšina z nás obľúbila a vo veľkej miere ich aj využíva. Podobne fungujú aj látkové rolety, ktoré sú z textilného materiálu a voľne visia.

Záclona
Záclona

Jednoduché funkcie a inštalácia

Nie je to vždy len o tienení aj teplota v miestnosti sa dá s pomocou žalúzií veľmi dobre udržať, a to najmä v letných mesiacoch. Druh izolácie, zabezpečujúci v lete príjemný chlad a v zime viac tepla. S pomocou špeciálneho vybavenia, akým sú všestranné rolety na okná je to možné dosiahnuť naozaj rýchlo. Ich inštalácia nie je vôbec náročná a v priebehu niekoľkých hodín máte moderný domov vybavený bezprostrednou technológiou.

Oproti minulosti sa ich výhody veľmi zlepšili a dokonca sa dajú aj ľahšie udržiavať v čistote. Materiál, z ktorých sa vyrábajú je odolný proti zachytávaniu prachu a nečistôt. Okrem toho sú veľmi pekným interiérovým doplnkom a o dostupnosť farieb sa tiež nemusíte obávať.

Okenné rolety môžu byť antistatické, nehorľavé a do exteriéru sa ich povrch upravuje špeciálnou vrstvou. K oknám neodmysliteľne patrí aj ochrana proti škodcom. Na to veľmi dobre poslúži špeciálne upravená sieť proti hmyzu. Biele, farebné, syntetické, z priedušnejšieho materiálu. Tak, aby sedeli na vašu konkrétnu fasádu.

Na ich inštaláciu si pre každý prípad zavolajte odborníka, jeden detail a celá vec môže skončiť veľmi zle.

Zdroj obrázkov: www.byvatmoderne.sk

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.