Telo sa čistí postupne, neubližujte mu ráznym zásahom

0 20

S prichádzajúcou jarou sa neprebúdza len príroda, ale aj všetko, čo sa v nej nachádza. Človek je tvor vynaliezavý a pravidelne sa snaží prísť na unikátny spôsob, ako zlepšiť chabé zdravie, zhoršenú obranyschopnosť a problémy s tým súvisiace.

V prvom rade by sa však mal zamyslieť nad aktuálnym životným štýlom, ktorý praktizuje a na základe toho sa potom pustiť do hĺbkovej analýzy. To znamená, že ak si denne doprajete niekoľko hodín  za jedálenským stolom a nemáte vlastnú mieru v množstve konzumácie jedla, mali by ste urobiť opatrenia, ale nie radikálne. Jedným z nich je aj detox. Očistná metóda, ktorú ľudia praktikujú už niekoľko tisíc rokov. Je základom indickej ajurvédy a súčasť čínskej medicíny.

Očista, Detox
Očista

Dnes sa konzumuje strava, ktorá je ošetrená chemickými prípravkami, plná umelých konzervantov a farbív. O pohybe ani nehovoríme, na ten si nájdeme čas už len zriedka kedy.  Nie je to nič chvályhodné, pretože na všetko dopláca náš organizmus. Z tohto dôvodu by sme si mali urobiť čas na seba. Zasunúť pohodlné jedálenské stoličky pod stôl a radšej sa vybrať do najbližšej predajne, kde si vyberieme zeleninu a ovocie. Toto sú najlepšie prípravky na jarný detox, ktorý nám nijakým spôsobom nezasiahne črevnú mikroflóru, pretože aj tá je dôležitá a stále plní svoje funkcie.

Nárazová detoxikácia nič nevyrieši. Telo sa nezanieslo škodlivinami len tak zo dňa na deň. Presne tak to bude fungovať aj v prípade očisty. Dlhodobý, ohľaduplný a individuálny proces. To sú tri významné fakty, ktoré by sme mali pri akomkoľvek narábaní s organizmom  akceptovať.

Tiež by sme nemali zabudnúť na ďalšiu vec, že telo má svoj vnútorný systém vybavený dokonalou harmóniou, ktorú si môžeme takýmto ráznym krokom narušiť. Prirodzené vylučovanie toxických látok zabezpečuje pečeň a ľadviny, niektoré látky sa dostanú z tela von aj cez pot. Pravidelným  pohybom, pitím dostatočného množstva tekutín bez ochutenia a pridaných farbív, obmedzením soli, cukrov a niektorých živočíšnych tukov si dokážete navodiť symbiózu aj svojpomocne. Pri jarnom upratovaní a čistení nábytku nezabudnite na svoje telo. Prírodnou a prirodzenou cestou to dosiahnete bez ujmy na zdraví.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.