Neignorujte prvé príznaky vyčerpania

0 47

Aj keď je už marec, rána bývajú ešte extrémne chladné. Našťastie sa dni začínajú predlžovať, čo nám pracujúcim vyhovuje. Popri práci sa dokážeme venovať aj domácim prácam, prácam na záhradke a stíhame aj relaxovať pri kávičke a dennej tlači.

Predsa len bývajú dni, kedy nemáme chuť ani len vyliezť z postele. Prehadzujeme sa z boku na bok a dúfame, že povinnosti nám tento deň dajú pokoj a my tak v kľude budeme môcť relaxovať. Realita je častokrát úplne iná a preto sa niet čo čudovať, keď príde deň, kedy na nás doľahne únava, budeme vyčerpané a nedokážeme rozmýšľať nad povinnosťami, ktoré nás v nasledujúcich dňoch čakajú. Či už potrebujete poriešiť predaj s.r.o. s DPH, alebo vás čakajú vybavovačky na iných úradoch, keď na vás doľahne únava, zvoľnite tempo.

Neignorujte príznaky vyčerpania
Neignorujte príznaky vyčerpania

Dobrý spánok

V prvom rade by ste sa mali dobre vyspať. Stačí, keď sa naučíte chodievať spávať v rovnakom čase nezávislé od toho, či je víkend, alebo pracovný deň. Uvidíte, že keď si zvyknete chodievať spávať skôr, telo si oddýchne a čo je najlepšie, nebudete mať problém so skorým vstávaním. V prvom rade si však vytvorte dobré podmienky na spanie – žiaden notebook, sociálne siete, tma, ticho, mäkká posteľ.

Načerpajte energiu v prírode

Povedzme si úprimne, kedy je najlepší čas ísť na prechádzku do prírody, keď nie na jar? Všetko okolo nás kvitne, zelenie, čo nám samozrejme pridáva aj na nálade. Práve príroda je najlepší liek na vyčerpanosť, preto nahraďte sociálne siete prírodou. Uvidíte, že sa budete cítiť plné energie a na vyčerpanosť budete už len spomínať. Chodievajte vždy po poobediach zabehať si, poprechádzať sa k vode, natrhať si bylinky na chutné čaje; namiesto auta chodievajte do registračného sídla firmy, kde pracujete, iba pešo. Načerpajte energiu z tohto krásneho ročného obdobia.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.