Ako úspešne začať s podnikaním?

0 10

Na Slovensku máme podstatne viac mužov – podnikateľov, ako žien – podnikateliek. Môže za to najmä zodpovednosť za chod domácnosti a starostlivosť o deti.

Ak ale napriek všetkému chcete skúsiť podnikať, poradíme vám, ako úspešne začať s podnikaním. Podnikanie nie je prechádzka ružovou záhradou, avšak je to jedna z možností, ako robiť to, čo vás naozaj baví a napĺňa.

Nechajte si založiť spoločnosť

Byrokracia na úradoch a komplikovaný proces zakladania spoločnosti mnohých nádejných podnikateľov a podnikateľky odradil. Je však možnosť ako sa tomuto vyhnúť. Môžete si dať založiť spoločnosť firmou, ktorá sa na toto špecializuje. Či už chcete založiť organizačnú zložku, akciovú spoločnosť, alebo spoločnosť s ručením obmedzeným, pripravia všetky dokumenty, takže vy tak nebudete musieť robiť vôbec nič. Ak sa ale rozhodnete pre založenie s.r.o., musíte vedieť, že založenie s.r.o. v 2020 prešlo určitými zmenami. V prípade, že sa rozhodnete založiť si spoločnosť ešte tento rok a necháte si založiť firmu externou firmou, nemusíte sa báť akýchkoľvek omylov a nečaká vás študovanie potrebných dokumentov.

Predaj spoločnosti s históriou

Zakladanie spoločnosti ale nejaký čas trvá, preto je ešte možnosť kúpiť si spoločnosť s históriou. Firmy, ktoré pomáhajú novým podnikateľom so zakladaním spoločnosti, ponúkajú na predaj spoločnosti s históriou. Vybrať si môžete z aktívnych spoločností a zo spoločností, ktoré ukončili svoje podnikanie. Špeciálnou ponukou sú ready made spoločnosti. Sú to spoločnosti, ktoré boli vopred založené na ďalší odpredaj. Vyhnete sa tak čakaniu a môžete podnikať do pár hodín.

Ak chcete úspešne začať s podnikaním, odporúčame vám nájsť si firmu špecializujúcu sa na zakladanie spoločnosti, či už s.r.o., a.s. alebo organizačné zložky. Ak nevydržíte čakať, môžete si odkúpiť spoločnosti s históriou a ready made spoločnosti. Je lepšie obrátiť sa na skúsený tím odborníkov, ktorí vám poradia a založia vám spoločnosť. Všetko tak budete mať bez starostí.

Zdroj obrázka:

Autor:OPOLJA / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.