Nepostrádateľný atribút zásnub

0 282

Často v živote zaľúbencov príde moment, kedy je potrebné preniesť vzťah na ďalší krok.

Požiadať o ruku a srdce je pre budúce nevesty vzrušujúcim a nezabudnuteľným momentom a zásnubný prsteň sa stáva nenahraditeľným prvkom zásnub. Muž daruje túto ozdobu svojej vyvolenej a ponúkne mu, že si ho vezme.

Nemýľte si prsteň so snubným prsteňom. Prsteň je zásnubný prsteň. Vyznačuje sa krehkosťou a prítomnosťou jedného kameňa v strede prsteňa. Obrúčky si vyberajú mladomanželia už v období príprav na svadbu. Tieto šperky sú zvyčajne hladké, bez kameňov a vyrobené v jednom štýle.

Čo je zvláštne na prsteň

Darovanie prsteňa sa používalo už v staroveku. Bohatstvo budúceho manžela sa posudzovalo podľa šperkov a bohatosti šperkov, preto sa snažili dávať masívne prstene, to znamená, že viac dbali na váhu a nie na dizajn. Drahý kameň musel byť tiež veľký. Alebo si vybrali rozptyl drahokamov: toto sa považovalo za skutočný luxus. Zaručovalo to aj život v hojnosti, pretože po rozvode zostali šperky žene.

Dnes je prsteň vnímaný akosi inak. Aj keď tenký prsteň s jedným lacným kameňom nie je v kráse horší ako masívny prsteň. Viac sa cení originalita a estetika výzdoby, ako aj úprimnosť zámerov muža. Samotný prsteň je len tradičným atribútom zásnub.

Ako by mal prsteň vyzerať

Klasickou ozdobou na návrh je zlatý lem s kamienkom v strede. Tradične ide o solitérny model zdobený korunkou, ktorá drží kameň. Zvyčajne je prsteň osadený diamantom, zirkónom alebo kubickým zirkónom. Moissanit však v poslednej dobe získava na popularite. Ide o priehľadný vzácny minerál podobný diamantu. Vznikajú v ňom kryštály s diamantovým leskom.

Vybrať si môžete aj farebné kamene: topásy, zafíry, perly alebo napríklad rubíny. Dobre zvolený odtieň výhodne zdôrazní obraz ženy. Áno, ak váš vyvolený uprednostňuje glamour štýl, je tu veľký výber prsteňov, ktoré sú v strede zdobené veľkým kameňom a hlavný povrch tvorí posyp malých kryštálikov. Ale je to ústredný minerál, ktorý by mal upútať pozornosť.

Máte špeciálne želania? Šperky je možné vyrobiť na individuálnu objednávku. Klenotníci splnia akékoľvek želania: neobvyklý dizajn a tvar, zdobenie rôznymi kamienkami a dokonca aj gravírovanie.

Pamätajte si, čo má vaša milovaná rada, a darujte ten najlepší zásnubný prsteň – určite povie „Áno“!

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.