Ako vybrať vodovodnú batériu

0 87

Možno si myslíte, že výber vodovodnej batérie nie je nič náročné. Ak ale vezmete do úvahy všetky fakty zistíte, že vybrať najvhodnejšiu drezovú alebo sprchovú batériu nie je až také jednoduché.

Vodovodná batéria do kúpeľne alebo kuchyne

Medzi vodovodnými batériami do kúpeľne alebo do kuchyne je veľký rozdiel. V jednom prípade potrebujete batériu, kde si môžete nastaviť teplotu a prietok vody, v druhom zas príde vhod praktickosť a rýchle a jednoduché ovládanie.

V kuchyni sa uplatnia vysoké drezové batérie. Môžete tak pohodlne umývať väčšie plechy alebo hrnce.

V kúpeľni sa oplatia menšie batérie, keďže tam si umývate len ruky. Navyše, voda tečúca z vysokej batérie v kúpeľni by vám zbytočne zafŕkala všetko okolo umývadla.

Statická alebo otočná

Vodovodnú batériu, ktorú nemôžete otáčať využijete len v kúpeľni. V kuchyni by bola nepraktická. V prípade drezových batérií siahnite po otočných, ktoré môžete v prípade potreby kedykoľvek otočiť bokom aby vám nezavadzali.

Vodovodná batéria s kohútikmi alebo zmiešavacia

Zmiešavacie drezové batérie sú dnes veľmi obľúbené a nájdete ich v každej domácnosti. Ich kladom je nie len nižšia cena ale aj jednoduchá manipulácia. Majú jednu páku, ktorou nastavíte prietok vody a aj jej teplotu.

Kohútikové batérie si znova získavajú svoju obľubu. Hodia sa do domácností v retro alebo vintage štýle. Oproti zmiešavacím batériám sú dosť drahé.

Termostatické batérie

Tento typ vodovodných batérií je na trhu pomerne kratšiu dobu. Vďaka termostatickej batérii môžete znížiť spotrebu teplej vody aj o 50%. Na batérii si jednoducho nastavíte teplotu vody, ktorá sa automaticky namieša z teplej a studenej priamo v batérii. Vždy keď pustíte vodu bude mať takú teplotu akú ste si nastavili.

Termostatická batéria sa radí medzi zariadenie, ktoré vám môžu v domácnosti ušetriť náklady na vodu, prípadne na jej ohrev. V ponuke preto nájdete aj sprchové sety s termostatickou batériou. Ich namontovaním do sprchy už nemusíte nechávať odtiecť studenú vodu aby ste sa mohli osprchovať. Hneď ako pustíte vodu bude mať ideálnu, vami nastavenú teplotu.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.