Dokonalé zladenie interiérových doplnkov

0 84

Čo potrebujete vedieť, keď zariaďujete nové priestory, či aké farby a motívy sa k sebe najviac hodia. Tak o tom všetkom a ešte aj o iných detailoch závesov a tapiet sa dnes budeme rozprávať.

Závesy

Každý z vás určite závesy u niekoho videl, príp. ich už má aj doma, však? Čo robiť, keď si neviete dať rady s ladením izby a pritom chcete použiť závesy, ktoré už doma máte? Jednoducho ich môžete zrecyklovať. Ak vás omrzeli a je vám ľúto ich vyhodiť, môžu sa pokojne využiť na šitie obliečok na dekoračné vankúše alebo podsedáky. Z niektorých druhov látok závesov sa dajú ušiť aj obrusy. Pri kúpe nových závesov by ste mali dať pozor na to, aby sa vám k doplnkom farebne hodili a spolu s motívom na nich vyobrazených zapasovali do zariadenia izby.

Dlhé, jednofarebné či padavé závesy sa hodia aj do menších priestorov, ktorý nielen pekne doplnia a dodajú vám pocit súkromia a bezpečia, ale aj priestor pekne zútulnia. Pestrofarebné, členité závesy s rôznymi aplikáciami a z rôznych druhov hrubších látok, sa budú vynímať vo veľkých oknách a v peknom svetlom a veľkorysom priestore. V bytovom textile vám radi pomôžu s výberom závesov a ešte vám ich aj upravia na mieru!

Tapety

Krásnym príkladom spolužitia doplnkov sú jednoznačne tapety. Odjakživa si nimi ľudia zdobili priestory, čím nielen skrášľovali a konkretizovali priestor, ale aj určovali svoje spoločenské postavenie. Dnes si môže tapety zakúpiť naozaj každý, kto ich má kde aplikovať a túži po zmene. Floristické či geometrické motívy sú veľmi dobrou voľbou, pokiaľ máte dostatok priestoru na ich aplikáciu.

Čím komplikovanejšiu tapetu si vyberiete, tým budú náročnejšie na priestor, aby vám ho zbytočne nezmenšovali. Je na vás akému druhu tapiet dáte prednosť, ale nezabúdajte na to, že tie pestrofarebnejšie sa hodia na nosnú stenu a plnia funkciu výrazného doplnku. Tie jednoduchšie môžete použiť aj na všetky steny a k nim doladiť výraznejšie doplnky. K teplým tónom sa hodia chladné a naopak.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.