Aký outfit zvoliť na výnimočné chvíle?

0 39

Výnimočné chvíle si vyžadujú výnimočné riešenia. To sa týka aj všakovakých slávnostných príležitostí, bálov a iných spoločenských udalostí, kde je neprípustné prísť nepripravený. Aký outfit by ste podľa spoločenskej etikety mali v takýchto momentoch zvoliť?

Záleží od pozvánky

Ak ste na stretnutie dostali pozvánku, malo by na nej byť uvedené aj to, ako (v čom) by mal prísť oblečený váš partner. Podľa jeho predpísaného odevu sa potom budete rozhodovať vy. Ak má muž predpísaný frak, partnerka k nemu volí dlhé šaty až ku členkom. Inak sa im hovorí aj veľká večerná toaleta.

Ku smokingu môžu byť aj krátke šaty

Fraky sú však v súčasnosti skôr výnimkou. Na najvyššom piedestáli mužského spoločenského oblečenia ich nahradili smokingy. Je veľmi pravdepodobné, že sa stretnete s touto variantov častejšie aj vy. Adekvátnym dámskym odevom k tomuto outfitu je, podobne ako v prvom prípade, veľká večerná toaleta. Avšak spoločensky sa neznemožníte ani vtedy, ak si vyberiete malú večernú toaletu – jednoduché, krátke šaty.

Outfit na výnimočné chvíle
Outfit na výnimočné chvíle

Kam v kostýme?

V prípade, že si partner berie na akciu tmavý oblek, partnerka by mala siahnuť po krátkych šatách. Ak ale ide o záležitosť typu „ples“, je pre dámy dovolená aj veľká večerná toaleta. Nie však kostým, hoci tento kúsok outfitu sa vo všeobecnosti považuje za vhodný pre spoločenské udalosti. Dajte si však na jeho výbere záležať, nech pôsobí reprezentatívne.

Doplnky

Ku akýmkoľvek večerným šatám si dámy ako klasický doplnok volia lodičky s vysokým podpätkom. Je to v zásade správna voľba, nesmie však ísť o obuv s otvorenou špičkou. Súčasťou slávnostného outfitu by v každom prípade mali byť aj pančuchy. Čo sa týka parfémov a líčenia, je lepšie sa riadiť zásadou, že menej je viac. Určite to platí v prípade vôní. Parfém môže byť aj výraznejší, no dávajte si pozor, aby nezamoril vaše okolie na niekoľko metrov.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.