Bývanie v rodinných domoch má stále viac výhod ako nevýhod

0 8

Túžba zabezpečiť si vlastné bývanie je veľmi silná. Mnohé mladé páry sú ale nútené ísť do podnájmov, pretože si nemôžu dovoliť kúpiť vlastnú nehnuteľnosť.

Napriek všetkému je však záujem o nehnuteľnosti, konkrétne byty, vo veľkých mestách veľký záujem. Mnohé rodiny sa však sťahujú neďaleko miest do rodinných domov. Predsa len bývanie v rodinných domoch má viac výhod a nevýhod.

Možnosť prispôsobiť si veľkosť obytného priestoru

Pri stavbe rodinných domov môžete prispôsobiť obytné priestory svojim predstavám, kdežto pri bytoch v panelákoch to nie je možné. Každý z nás má ako-takú predstavu, ako chce mať riešené bývanie. Niekto má záujem zariadiť aj podkrovné priestory a investovať do moderných podkrovných schodov. Niekto si zase postaví bungalov a stačí mu to.

Ak sa rozhodnete postaviť si vlastný dom, môžete si postaviť akokoľvek veľký dom, všetko bude podľa vašich predstáv.

Žiaden hluk od susedov nad a pod vami

Tí, čo bývajú v bytoch, najmä v starších panelákoch, vnímajú chôdzu, rozprávanie a hocijaký iný hluk od susedov. V rodinných domoch sa báť nemusíte. Vy sami si vyberiete materiál, čiže murivo, ale aj strešné krytiny, ktoré vám vytvoria komfort, aký si zaslúžite a použité murivo zabráni prenikaniu hluku do interiéru.

Vlastná záhradka

Aj keď v panelákových bytoch sa dá vypestovať nejaká zelenina, či bylinky, nemôžeme to porovnávať s vlastnými záhradkami za rodinnými domami. Možnosť dopestovať si vlastnú zeleninu, ovocie, či bylinky je na nezaplatenie a práve toto je jeden z mnohých dôvodov, prečo sa rodiny vracajú naspäť na dediny.

Bývanie v rodinných domoch má viac výhod ako nevýhod. Ak máte pozemok, na ktorom máte možnosť stavať, využite túto možnosť. Predsa len každý takúto možnosť nemá a tí, ktorí by aj chceli stavať, problémy im robia práve vysoké ceny pozemkov.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.