Chcete mať štíhlu postavu? Poradíme vám, ako sa k nej dopracovať

0 12

Pekná štíhla postava je snom mnohých žien. Niektoré aj napriek veľkej snahe nedotiahnu chudnutie do úspešného konca a vrátia sa späť k svojmu starému životnému štýlu.

Ak chcete mať štíhlu postavu, čo musíte urobiť pre to, aby ste sa k nej dopracovali?

Dajte zbohom sladkostiam

Vyjedanie sladkého mnohé ženy upokojuje, no treba si uvedomiť, že negatívne vplýva na jej váhu. Dajte zbohom rafinovaným cukrom a vyhnite sa všetkým komerčným značkám sladkostí. Ani neviete, koľko zlých látok obsahujú.

Ak máte chuť na sladké, uprednostnite med, poprípade si pripravte zdravé koláče z kvalitných surovín (zo špaldovej múky, z kokosovej múky, z mascarpone, z domáceho ovocia).

Vyskúšajte cvičiť aj doma

Pohyb je veľmi dôležitý, ak sa chcete pochváliť štíhlou postavou. Vyskúšajte cvičiť aj doma. Kúpte si posilňovacie lavice, vyskúšajte step mostíky, kúpte si činky, či kettlebell. Pravidelným pohybom aj doma sa pomaly, ale isto dopracujete k štíhlej postave.

Turistika


Pre niekoho je možno otravná, no ak chcete mať štíhlu postavu, mali by ste sa jej venovať. Turistikou posilňujete celé telo – od nôh, až po chrbát.

Ak si chcete dať viac do tela, skúste zjednodušiť trasu a zobrať si so sebou záťažové vesty. Používaním záťažových viest sa zvýši dynamika, sila, vytrvalosť a popritom sa nemusíte báť, že by boli akokoľvek nebezpečné pre kĺby a celkovo pre vaše zdravie.

Zmena jedálnička

Okrem úplného vylúčenia sladkostí skúste obmedziť príjem pečiva z bielej múky. Vyrábajte si pečivo doma zo špaldovej múky, poprípade z iných múk, ktoré sú zdravšie, nezaťažujú žalúdok a hlavne nepriberá sa z nich tak ako z bielej múky.

Zvýšte konzumáciu ovocia a zeleniny, mäso kupujte len od lokálnych mäsiarov a hlavne vyhnite sa pitiu sladených kolových nápojov.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.