Chcete pracovať z domu? Poradíme vám, ako pracovať efektívne

0 15

Ak vás už omrzelo dochádzanie do práce a so zamestnávateľom ste sa dohodli, že budete pracovať z domu, možno máte obavy, že sa nebudete 100% venovať svojej práci a že vás okolie bude rozptyľovať. Ak chcete pracovať z domu, poradíme vám, ako pracovať efektívne. Uvidíte, že vďaka našim radám nebudete svoju prácu flákať.

Práca z domu
Práca z domu

Pracovný kútik si oddeľte od oddychovej zóny

S najväčšou pravdepodobnosťou budete pracovný kútik zariaďovať v obývačke, teda ak zrovna nemáte voľnú miestnosť, kde by ste si ho mohli dovoliť zariadiť. Odporúčame vám tento pracovný kútik oddeliť od oddychovej zóny práve knižnicou. V knižnici môžete mať nielen potrebné dokumenty, ale i náhradné cartridge v prípade, že sa vám tie v tlačiarni používané minuli alebo vysušili. Pracovný kútik si zariaďujte vždy v blízkosti okna. Pre váš výkon je dôležité mať dostatok prirodzeného svetla. Vo večerných hodinách ale oceníte prítomnosť kvalitnej lampy ideálne s LED žiarovkami, ktoré sú šetrné nielen k vašim peňaženkám, ale i k vášmu zraku.

Pohodlné sedenie

Ak chcete pracovať efektívne, v pracovnom kútiku musíte mať výkonný počítač, tlačiareň, dobré tonery Samsung, ale aj ergonomické kancelárske stoličky. Na týchto stoličkách strávite niekoľko hodín a ak si chcete robiť svoju prácu dobre, musíte mať pohodlné sedenie. Odporúčame vám preto investovať do ergonomických pomôcok, ako ergonomickej myšky a ergonomickej stoličky. Ani po niekoľkých hodinách pracovania vás nebudú bolieť kríže a chrbát.

Ak by sme vám mohli odporučiť, kúpte si aj výškovo nastaviteľný stôl. Pracovnú plochu si nastavíte podľa svojej výšky.

Pracujte len v čase, kedy ste produktívny

Aby ste mohli pracovať efektívne, vytvorte si určitý režim. Keď sa rozhodnete venovať práci, v žiadnom prípade sa nevenujte domácim prácam. Nenechajte sa ničím rozptyľovať a venujte sa len práci. Odpozorujte si sami na sebe, kedy sa vám najlepšie pracuje a pracujte vždy len vtedy, keď ste najviac produktívny.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.