Chcete vedieť prečo mladí Slováci nechcú pracovať? My vám to prezradíme

0 45

Nezamestnanosť v poslednej dobe výrazne klesla. Napriek tomu sa však nájdu aj takí, ktorí si nenašli zamestnanie v odbore, v ktorom chceli pracovať a ktorý aj študovali. Na Slovensku je príliš veľa vysokých škôl, ktoré nemajú budúcnosť a každoročne chŕlia absolventov, ktorí nie sú schopní nájsť si prácu. Aj keď väčšina zamestnávateľov uprednostňuje titul pred menom, stále viac zamestnávateľov prihliada najmä na skúsenosti uchádzača o prácu a povedzme si úprimne, tých absolvent školy dosť nemá. A veď prečo, keď si môže užívať študentský život a stále ho financujú rodičia! Prečo ale mladí Slováci nechcú pracovať?

Práca
Práca

Neveria v pozitívnu budúcnosť

Povedzme si úprimne, obyvateľstvo Slovenska starne a dnešní mladí ľudia si dôchodok neužijú. To však neznamená, že si majú užívať všetky zarobené peniaze a nemyslieť na budúcnosť. Mladí ľudia neveria, že sa zmení politická situácia a čoraz viac ich uvažuje nad odchodom z krajiny, čo nie je príliš priaznivé vzhľadom na už teraz nie príliš pozitívnu situáciu.

Nechcú pracovať za málo peňazí

Veľmi dobre si uvedomujú, že zamestnanci v tom istom odbore, len za hranicami Slovenska zarábajú oveľa viac a to ani nemusia byť podnikateľmi. Nechcú pracovať za tie peniaze, ktoré im ponúkajú firmy podnikajúce na Slovensku. Najhoršie na tom je práve prístup zamestnávateľom k zamestnancom. Vo väčšine firiem berú zamestnancov ako stroje, otrokov, ktorí musia robiť a nemajú právo sa na nič sťažovať.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.