Bojíte sa prechladnutia? Poradíme si, ako sa mu vyhnúť

0 12

Napriek tomu, že meteorológovia predpovedali, že v priebehu októbra sa v našich končinách objaví babie leto, nasvedčuje to tomu, že ich predpovede sa pravdepodobne nenaplnia. Pekné počasie k nám zavítalo v poslednom období a očakávať, že aj celý október bude taký krásny ako záver septembra, veru nemôžeme.

Prechladnutie
Prechladnutie

V tomto období sa začínajú objavovať prví chorí, ktorých prekvapila nádcha a kašeľ. Ak sa obávate, že aj vy chytíte nejakú infekciu, ktorá vás pripúta na lôžko, riaďte sa našimi radami.

Nepodceňujte nízke ranné teploty

Aj keď cez deň pobehujete v krátkom tričku, jesenné rána sa vyznačujú nízkymi teplotami a veľkým výskytom hmiel. Nikdy, ale naozaj nikdy nepodceňujte nízke ranné teploty. Vrstvite a počas dňa si vrstvy oblečenia dávajte dole podľa počasia. Síce to možno bude otravné nosiť sveter, bundu a šál v rukách, keď je cez deň príjemná teplota a svieti slnko, ochránite však svoj organizmus pred prechladnutím.

Prijímajte vitamíny

Počas prechodného obdobia by ste si mali v pravidelných dávkach dopriať čerstvé sezónne ovocie, ktoré obsahuje najmä vitamín C. Brávajte si do práce hrozno, jablká, maliny, hrušky, slivky. Mnohí z vás majú na záhradke tieto pochúťky. Treba využiť tento čas, kedy nebudete mať problém dostať sa k čerstvému ovociu, ale aj k čerstvej zelenine.

Vetrajte

Príde vám to zvláštne? Práve čerstvý vzduch vás chráni pred vírusmi. V spálni každé ráno vetrajte pokiaľ vám to bude umožnené. Pozor si však dávajte, ak niekto vo vašom okolí kúri. Okrem toho, že budete pravidelne vetrať, chodievajte do prírody, mimo civilizáciu, kde jediné, čo budete počuť, je šum vetra.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.