3 neuveriteľné psie príbehy

0 97

Každý majiteľ psíka má so svojim miláčikom mnoho nezabudnuteľných zážitkov. Niektoré ale prekročia hranice domu, okresu, dokonca krajiny. Zoznámte sa s tromi svetoznámymi príbehmi, kde ako hlavní hrdinovia figurujú štvornohí chlpáči.

Psie príbehy
Psie príbehy

Pes, ktorý pomohol chytiť Usámu bin Ládina

Belgický ovčiak Cairo bol odmalička vychovávaný a trénovaný ako vojenský pes. Po tom, čo úspešne absolvoval základný výcvikový kurz, podstúpil aj nadstavbový tréning útvaru vojenských špeciálnych jednotiek Navy SEAL. Cairo bol jediným psom, ktorý sprevádzal jednotku Navy SEAL Team 6 pri útoku na skupinu Usámu bin Ládina v Pakistane. Pes bol vybavený špeciálnym brnením a zlanil z vrtuľníka aj so svojim psovodom. Zároveň ide o jediného člena Team 6, ktorého meno sa dostalo na verejnosť.

Belle – najlepší priateľ Kevina

Istý Kevin Weaver má okrem silnej cukrovky aj špeciálne vycvičeného bígla menom Belle, ktorý je jeho anjelom strážnym. Prípad sa odohral v lete roku 2006 – Kevin po jednom zo záchvatov skolaboval a zostal ležať. Išlo o život. A práve vtedy psík opustil svoje ležadlo pre psa a zužitkoval mesiace výcviku – vzal mužovi mobil a stlačil číslo 9, rýchlu predvoľbu na záchranárov. Tí skutočne čoskoro dorazili a Kevina zachránili. Belle neskôr, ako prvý pes v histórii, získal cenu VITA Wireless Samaritan pre tých, ktorí vďaka mobilu zachránili život.

Chaser – pes, ktorý rozozná najviac slov na svete

Border kólie sú známe ako psy s vysokou vrodenou inteligenciou. Psíka tohto druhu menom Chaser vlastnil aj istý John W. Pilley, profesor psychológie na dôchodku. Ten raz čítal o psovi, ktorý sa naučil rozoznávať 200 nemeckých výrazov. John sa teda rozhodol, že niečo podobné skúsi aj so svojim psom. Chaserovi sa venoval 5hodín denne a naučil ho rozoznávať vyše 1000 podstatných mien – viac, ako dokáže rozoznať ktorékoľvek iné zviera na svete. Hrdý majiteľ dokonca o Chaserovi napísal knihu a psík svoju novú úlohu zobral natoľko vážne, že spolu s Johnom pokračuje ďalej – po podstatných menách prišli na rad slovesá a jednoduchá gramatika.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.