Cítite sa po príchode z práce zničene? Poradíme vám, ako si dobiť energiu

0 13

Bývate po návrate z práce natoľko vyčerpané, že napriek tomu, že máte množstvo domácich povinností ešte pred sebou, nedokážete sa vôbec postaviť zo sedačky? Ak áno, prečítajte si naše nasledujúce rady. Budeme sa vám snažiť poradiť, ako si dobiť energiu a vychutnať si deň plnými dúškami.

 

Horúci kúpeľ

V prvom rade hneď po príchode z práce skočte do sprchového kúta, zapnite si vodu a relaxujte. Ak máte vaňu, pokojne si ju naplňte doplna, nalejte levanduľového mydla, ktoré mimochodom pomáha uvoľniť svalstvo. Možno vás budú spočiatku mátať myšlienky na to, že vás čaká hromada prádla, neumytých riadov a zaprášané koberce. Určite si však takýto relax doprajte. Pomôže vám to najmä po fyzickej stránke.

Čas na noviny/ časopis/ knihy

Rady čítate, ale popri všetkých tých povinnostiach na to nemáte čas? Nastal čas zmeniť to. Kúpte si noviny, časopis, alebo si vyberte z knižnice knihu, na ktorú ste sa dlho tešili, ale nepustili ste sa do nej. Sadnite si do kresla, alebo sa vystrite na sedacej súprave. Vezmite si chutnú kávu, čaj, nejaké keksíky a venujte čítaniu aspoň jednu hodinu. Uvidíte tú zmenu.

Cvičenie a prechádzky

Hneď po dobrom kúpeli si doprajte prechádzku v prírode, po parku, alebo si zacvičte. Ak máte doma činky, eliptické trenažéry alebo nebodaj aj kladky, oprášte ich. Zo začiatku cvičte tak 20-45 minút. Prechádzky si samozrejme môžete dopriať aj väčšie. Môžete spojiť príjemné s užitočným – vezmite svoje ratolesti na prechádzku do prírody, ale pokojne si doprajte aj prechádzku osamote. Nezabudnite si však nechať mobilný telefón na stole. Určite si však najmä v jarnom období nezabudnite vytiahnuť z kúpeľňového nábytka, kde máte všetku svoju kozmetiku, sprej proti kliešťom/ komárom.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.