Aké nebezpečenstvo hrozí doma vášmu drobčekovi?

0 36

S príchodom malého človiečika do rodiny sa rodičom obráti život naruby. Už to nebudú oni, ktorí budú tí najhlavnejší, ale to maličké stvorenie. Prirodzene, budete sa snažiť ochrániť svoje dieťatko, ale treba si uvedomiť, že detičky sú veľmi živé a ľahko sa môže stať nepríjemnosť, ktorú si budete neskôr vyčítať. Aké nebezpečenstvo teda hrozí dieťaťu? Určite vás ako prvé napadne, že narazí do hranatého nábytkového kovania. Vyriešiť to vyriešite tým, že nábytkové kovania vymeníte za bezpečnejšie nábytkové kovania.

 

Malé predmety

Len malá smietka, malá súčiastka alebo malé hračky dokážu ohroziť zdravie vášho dieťatka. Všímajte si preto dôkladne okolie, v ktorom sa vaše malé hrá, aby sa nestalo nič vážneho, čo by ho ohrozilo. Predtým, ako malé dieťatko dáte do prenosnej postieľky, všímajte si, či v nej, alebo v jej tesnej blízkosti nie sú malé predmety, ktoré by dieťatko mohlo dať do úst a následne prehltnúť. Ľahko sa môže stať, že napríklad z kľučky alebo z postieľky bábätka vypadne šrób, ktorý môže prehltnúť.

Ostré hrany nábytku

Dieťatko si môže ľahko ublížiť aj na ostrých hranách nábytku. Odporúčame vám dávať dieťatko do detskej „ohrádky“ a keď tak na posteľ, ale len vtedy, keď budete pri ňom. Na okraje postele spravte zábrany, aby sa dieťatko neskotúľalo na zem. Postačia vám štvorcové vankúše a vankúše v tvare valca. Ostré hrany nábytku môžu byť niekedy horšie, ako vyššie spomínané úchytky.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.