Čo by ste nemali zabudnúť pri údržbe exteriéru rodinného domu?

0 44

Prvý jarný deň už máme za sebou a počasie sa pomaly, ale isto začína lepšiť. Jar je už tu a väčšina z vás už pomaly, ale isto realizuje jarné upratovanie nielen v interiéri, ale aj v exteriéri.

Ak sa práve chystáte na exteriérové upratovanie a údržbu rodinného domu, na čo by ste nemali zabudnúť?

Nátery a opravy striech

Aj keď tohtoročná zima bola extrémne teplá, výkyvy v teplotách a vysoká vlhkosť mohli spôsobiť poškodenie strechy. Skúste preto v tomto období ísť na strechu a zrealizovať potrebné opravy striech a nátery. Nátery striech sa realizujú vždy na jar, kým nie sú teploty ešte vysoké, ale zároveň už nie je sneh.

Opravy striech a samozrejme aj nátery vám dokážu zrealizovať aj firmy špecializujúce sa na výškové práce. Majú potrebné vybavenie, aby vám nátery a opravy strechy zrealizovali bez ohrozenia zdravia. Čo všetko vám dokážu zrealizovať tieto firmy? Dokážu vám vymeniť a opraviť všetky typy strešnej krytiny, dokážu vám osadiť a vyčistiť žľaby a zvodové rúry, dokážu vám zabezpečiť montáž snehových zábran a dokážu vám pomôcť nájsť príčinu zatekania do priestorov. Ak niečo z tohto potrebujete, obráťte sa na firmy, ktoré sa špecializujú na nátery a opravy striech.

Montáž hrotov proti vtákom

Máte problém s hniezdiacim vtáctvom? Aj tento rok môžete počítať s tým, že si lastovičky, či belorítky rozhodnú stavať hniezdo práve na vašej fasáde. Ak máte obavy zo znehodnotenia fasády a chcete odlákať vtáctvo od hniezdenia, zamerajte sa na montáž hrotov proti vtákom. Sú to hroty, ktoré vtáctvu neublížia, ale majú ich odlákať od hniezdenia.

Viacerí ľudia riešili túto situáciu nastrihaným igelitom, ktorý pripevnili páskami na rizikové miesta na fasáde. Tento spôsob ale nie je taký účinný, ako keď si namontujete hroty proti vtákom.

Odlákajte vtáctvo kvalitnými hrotmi, ktoré vtáctvu neublížia.

Zdroj obrázka:

Autor: ronstik / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.