Aké detaily si všímať pri výbere nového nábytku?

0 36

Hľadáte úplne nový nábytok, ktorý bude moderný a bude sa vám páčiť aj o pár rokov? Ak sa v blízkej dobe chystáte spraviť si prieskum medzi eshopmi a kamennými predajňami nábytku, poradíme vám, aké detaily si všímať pri výbere nového nábytku.

Farebné prevedenie a ladenie s podlahou

Nezávisle od toho, či si idete kupovať modernú obývaciu stenu s peknými úchytkami na nábytok, alebo retro nábytok, vždy sa sústreďujte predovšetkým na výber vhodného farebného prevedenia. Farebné prevedenie nábytku musí ladiť s podlahou. Ak máte svetlé prevedenie podlahy, nábytok musí byť tmavší. Platiť to platí aj opačne.

Pod umelým osvetlením v predajniach môže byť ťažšie odhadnúť ladenie nábytku s podlahou. Čiastočne vám ale pomôže, ak si vzorku podlahy vezmete do predajne, resp. ak vám vzorku nábytku (kúsok materiálu, z ktorého je vyrobený nábytok) umožnia vziať domov. Pri výbere vhodného farebného prevedenia je potrebné prirovnávať, aby ste sa vyhli výberu nevhodného farebného prevedenia. Nábytok nesmie s podlahou splývať, musí k nej ladiť.

Aký maximálny možný rozmer si môžem dovoliť?

Pri výbere nového nábytku je potrebné zistiť si, aký maximálny možný rozmer nábytku si môžete dovoliť. Netreba si všímať len kovanie na nábytku, ktoré je samozrejme tiež veľmi dôležité. Je potrebné vedieť, aký rozmer potrebujete, aby ste si vedeli nábytok následne usporiadať tak, aby sa do miestnosti zmestil. Zlé merania môžu narobiť veľké komplikácie a až po kúpe a dovezení nábytku na vašu adresu môžete zistiť, že všetko, čo ste sa rozhodli si zaobstarať do miestnosti, sa vám tam jednoducho nezmestí.

Pri výbere nábytku je a vždy bude dôležité vedieť aké maximálne možné rozmery si môžete dovoliť a zároveň je potrebné vyberať správne farebné prevedenie, ktoré bude ladiť s farebným prevedením podlahy.

Zdroj obrázka:

Autor: Photographee.eu / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.