Podlahové značenie a bezpečnostné pásky na zvýšenie bezpečnosti vo firme

0 36

Ak podnikáte a chceli by ste prispieť k zvýšeniu bezpečnosti zamestnancov, okrem kvalitných strojov by ste mohli zvýšiť bezpečnosť v sklade a vo výrobnej hale inštaláciou ochranných prostriedkov, ktoré znížia úrazovosť na pracovisku.

Podlahové značenie

Pri zariaďovaní skladových priestorov, ale aj výrobných hál je dôležité aplikovať podlahové značenie pre lepšiu orientáciu. Ku klasickým formám značenia radíme hlavne podlahové značenie farbami. Pri tomto spôsobe značenia je ale nutné nejaký čas počkať, kým farby zaschnú a až potom bude možné pohybovať sa v danom priestore.

Ak ale chcete zvýšiť bezpečnosť na pracovisku, jednou z možností, ako sa vyhnúť použitiu farieb pri podlahovom značení, je použiť podlahové značenie formou pások. Inštalácia týchto pások nemôže byť jednoduchšia. Stačí vyčistiť povrch, odlepiť vrch a pásky určené na podlahové značenie môžete lepiť tam, kam potrebujete. Výhodou je, že povrch je využiteľný okamžite a do ovzdušia sa nevypúšťajú žiadne výpary, či rozpúšťadlá.

Podlahové značenie páskami má svoje výhody a práve preto sa viacerí zamestnávatelia rozhodujú práve pre neho.

Bezpečnostné pásky

Reflexné bezpečnostné pásky majú zvýrazniť rizikové miesta na pracovisku. V každom subjekte takéto miesta nájdete. Ak chcete zabrániť pracovným úrazom a plne si uvedomujete, že na pracovisku je viacero rizikových miest, kde hrozí pracovný úraz, nepodceňte situáciu a investujte do bezpečnostných lepiacich pások. Máte možnosť vybrať si z viacerých farebných prevedení a je na vás, akú farbu do konkrétnych priestorov určíte.

Najčastejšie sa tieto pásky využívajú na zvýraznenie chodníkov, rizík a objektov.

Ak chcete zvýšiť bezpečnosť vo firme, použite podlahové značenie páskami a označte rizikové miesta reflexnými bezpečnostnými páskami.

Zdroj obrázka:

Autor: Zerbor / Shutterstock.com

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.