Čo robiť preto, aby vám váha na váhe nestúpala?

0 35

Pre ženy, ktorým sa ručička na váhe neustále hýbe, je chudnutie nočnou morou. Určite poznáte niekoho vo vašom okolí, kto sa trápil s nadbytočnými kilogramami a keď sa mu ich konečne podarilo zhodiť, začal opäť priberať.

Zdravá strava
Zdravá strava

Ak máte s týmto problém aj vy, čo by ste mali robiť, aby vám váha na váhe nestúpala? Držte sa týchto rád a problémy s nadváhou vás už nebudú trápiť.

Genetika za to nemôže!

V prvom rade si ale ujasnite, že vyhovárať sa na genetiku nemá zmysel. Do určitej miery vás možno bude ovplyvňovať, ale väčší vplyv na rast vašej váhy má váš životný štýl. Čím skôr si tento fakt uvedomíte, tým skôr prestanete trápiť svoje telo a urobíte všetko preto, aby sa vám váha upravila.

Neprejedajte sa, ale zase sa ani netýrajte

Dôležité je netýrať sa. Ak budete skúšať rôzne diéty, nezabúdajte na jojo efekt. Skúste sa naučiť jedávať pravidelne a menšie porcie. Denne by sme mali zjesť päť vyvážených zdravých jedál obsahujúcich potrebné vitamíny pre naše telo. Ak ste sa rozhodli ochutnať vegánsku stravu, pokojne môžete prejsť aj na vegánstvo. Po čase vám ale mäso predsa len bude chýbať. Mäso môžete jesť, ale odporúčame vám skôr chudé mäso na prírodný spôsob. Vyhýbajte sa červenému mäsu.

Nejedzte bezlepkové jedlá, ak ste zdravá

V poslednom období ste sa možno dopočuli aj o tom, že ak budete jedávať bezlepkovú stravu, rapídne schudnete. Tomuto vám radíme sa vyhnúť. Zdravý človek, ktorý nie je alergický na lepok, by v žiadnom prípade nemal konzumovať bezlepkové jedlá.

Ak chcete docieliť to, aby vám váha nestúpala, upravte si jedálniček, zahrňte do neho viac čerstvých potravín – ovocie a zeleninu a najmä netýrajte sa hladovkami. Jedzte pravidelne, menšie porcie a skúste si stravu deliť – prílohy zvlášť a mäso zvlášť (delená strava). Samozrejme nezabúdajte na pitný režim.

Vašu váhu upraví aj konzumácia mrazom sušeného ovocia, klasického sušeného ovocia, semienok a orechov.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.