Čo sa vám oplatí pozrieť na Liptove?

0 15

Krásny kraj obklopený vysokými štítmi každoročne navštívi tisíce turistov. Ani sa nemôžeme čudovať, prečo. Liptov je východiskový bod do Nízkych, Západných, ale aj Vysokých Tatier. Každému z nás sa spája so salašmi, krásnymi zelenými lúkami a veľkou vodnou nádržou Liptovská Mara. Viete ale čo sa vám oplatí navštíviť, ak budete na Liptove?

Šťastnejší, spokojnejší život

Liptovská Mara a Archeoskanzen Havránok

Vodné dielo na strednom Liptove je známe každému Slovákovi. Je súčasťou Vážskej kaskády a na jej území sídlilo kedysi až 13 obcí. Dvanásť bolo úplne zatopených, jedna len čiastočne. V letných mesiacoch ponúka viacero aktivít – člnkovanie, kúpanie, výhliadkové plavby.

Ak si nájdete lacný hotel v Liptovskom Mikuláši a budete bývať neďaleko Liptovskej Mary, odporúčame vám návštevu Archeoskanzenu Havránok. Je to keltské nálezisko a okrem pekných zachovaných objektov ponúka aj nádherný panoramatický výhľad na Nízke Tatry a samozrejme aj na Liptovskú Maru.

Jasná a Demänovská dolina

Obec Demänovská Dolina a dolina rovnakého názvu ponúkajú krásnu prírodu a pekné ubytovacie zariadenia s najlepšími wellnesmi. Čo sa týka zaujímavostí, odporúčame vám návštevu Demänovských jaskýň, v ktorých sa cez letné mesiace môžete príjemne schladiť a schovať sa pred pálivým slnkom. V zimnej sezóne vás poteší prítomnosť viacerých zjazdoviek v lyžiarskom stredisku Jasná, ktorú nájdete v závere Demänovskej doliny. V tejto lokalite odporúčame vyjsť si až na Chopok, Ďumbier, ale navštíviť aj pekné ľadovcové pleso nazývané Vrbické pleso. Nájdete tam pokoj a čistú prírodu.

Ak si chcete vychutnať všetky krásy Liptova, odporúčame vám hľadať ubytovanie v Liptovskom Mikuláši. Odtadiaľ to máte blízko na všetky strany. Ak si budete chcieť spraviť okruh Prosieckej a Kvačianskej doliny, budete to mať blízko. Ak sa budete chcieť ísť okúpať na Liptovskú Maru, tak to budete mať tiež blízko. Okrem týchto krásnych miest vám odporúčame navštíviť aj Múzeum Liptovskej dediny v Pribyline.

Užite si krásy Liptove nielen v lete, ale aj v zime.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.