Spoznajte Západné a Vysoké Tatry a inú dovolenku už nebudete chcieť zažiť

0 24

Naši susedia nám ich závidia, my sme na ne pyšný. Tatry, či už Vysoké, Západné, ale aj Nízke nám majú čo ponúknuť. Viacerí Slováci si to uvedomujú a z roka na rok rastie počet Slovákov, ktorí sa rozhodnú dovolenkovať doma, nie za hranicami. Veď aj štatistiky potvrdili, že najväčšiu skupinu turistov v Tatrách tvoria jednoznačne Slováci.

Spoznajte naše Tatry a nasávajte ich atmosféru za každého ročného obdobia. Aj z lenivcov dokážu spraviť vášnivých milovníkov prírody.

Západné Tatry

Do Západných Tatier sa dostaneme hlavne z Oravy. Pri návšteve Západných Tatier si nenechajte ujsť lokality Zuberec- Brestová, Roháčske plesá, Prosiecka a Kvačianska dolina a samozrejme vrcholy Volovec, Bystrá, Sivý vrch, Plačlivé, Smutné sedlo, Bobrovecké sedlo, ale aj peknú Juráňovú dolinu.

Západné Tatry sú krásne. Sú však v tieni tých Vysokých. Z Bystrej máte krásny výhľad na majestátny Kriváň. Z osady Podbanské, kde nájdete pekné hotely, si vychutnáte najkrajšie výhľady na Kriváň.

Čo poviete na to, keby si zajednáte wellness pobyt pre dvoch v osade Podbanské? Nájdete tam krásne hotely, všadeprítomné ticho a vôňu tatranskej prírody. Nezažijete tam taký veľký ruch ako na Štrbskom Plese, či v Tatranskej Lomnici.

Vysoké Tatry

Naše „najznámejšie Tatry“. Lokalita Vysoké Tatry a mesto Vysoké Tatry sú najnavštevovanejšou horskou oblasťou v našej republike. Vo Vysokých Tatrách si nenechajte ujsť prechádzku okolo Štrbského plesa, turistiku na Popradské pleso (ak ste zdatnejší, vystúpte až na Ostrvu), návštevu Zamkovskej, Bílikovej chaty a Rainerovej útulne, kde teraz cez zimu máte možnosť vidieť aj ľadový betlehem. Určite si nenechajte ujsť ani Hrebienok, kde cez zimu máte možnosť vidieť unikátne dielo – Tatranská ľadový dóm.

Ak ste zdatnejší, spravte si výlet do Malej a Veľkej Studenej doliny. Krásny výhľad budete mať z vrcholov Rysy, Kôprovský štít, Kriváň a čo sa týka plies, odporúčame aj návštevu okolia najhlbšieho a najväčšieho plesa v slovenských Tatrách – Hincovho plesa.

Zanechajte odpoveď

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.